Skocz do zawartości

Opel Corca C - Bębenek stacyjki


Gość MarcinSzczecin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MarcinSzczecin

Witam. Proszę o radę. Dopadła mnie po raz drugi awaria bębenka stacyjki - kluczyk nie chce się przekręcić. Problem jest tego typu że,  abym mógł wyjąć bębenek to muszę wcisnąć taką zapadkę w małym otworku na górnej stronie tego bębenka, ale wszystkie poradniki pokazują  że kluczyk należy przekręcić w pozycję I lub || i wtedy wyjąć - ale ja nie mogę w ogóle przekręcić kluczyka. I pytanie czy da się wyjąć bębenek bez przekręcania kluczyka wciskając tylko w tym otworku na górze tą "zapadkę" ? 

Gdy kluczyk nie jest przekręcony to nie ma jak pociągnąć tego bębenka żeby wyszedł bo kluczyk się wysuwa  i czy w ogóle w pozycji  bez przekręcania kluczyka on wyjdzie i nie jest tam gdzieś zahaczony o coś , np ząbki trzymają.  Rozkręcać całą kierownice czy rozwiercać wkładkę ? 

 

Dziękuje za radę.  

Edytowane przez MarcinSzczecin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja złapanej blokady kolumny kierowniczej,

Spróbuj kręcąc kierownice raz w lewo a raz w prawo przekręcić stacyjkę.

Czasem tak jest że nie można przekręcić kluczyka przy zablokowanej kierownicy.

A jeszcze jedna rzecz - spróbuj wcisnąć kluczyk do bębenka - bo ja tak mam w Zośce - żeby przekręcić kluczykiem należy pokonać sprężynę w kostce stacyjki - dopiero mogę przekręcić kluczem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcinSzczecin

Dziękuje za odpowiedzi. Wpakowałem już w stacyjkę wd40, później jakiś spray do czyszczenia styków, później sprężone powietrze, i znowu wd40. 

Ruszałem kierownicą i próbowałem przekręcić kluczyk. Ewidentnie zapadki gdzieś nierówno się chowają po włożeniu kluczyka. 3h kręciłem, psikałem, ruszałem i nic. 

 

Zarówno przy odblokowanej nie dało się a później już sobie zablokowałem kierkę. Dociskałem klucz na maxa i nic. Jeszcze dam mu tego białego smaru choć nie wiem czy to coś da. Zapadki gdzieś się chyba źle ustawiają. 

 

Bez rozwiercania się chyba nie obejdzie.  Podjadę jutro do mechanika co robił mi to za 1 razem i zapytam co robić. Jak zrobię dam znać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności