Skocz do zawartości

Nierowna praca Z16SE


Gość Arexx46

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arexx46

Witam!Zwracam się z prośbą o pomoc.Sprawa dotyczy silnika Z16SE Opel Meriva A 2003.Auto brało olej i oddałem do naprawy.Wymienione zostały pierścienie,planowanie głowicy,wymiana świec, kabli,zaworow.podmieniona cewka. itd....Pali jeździ. ..ale....na zimnym silniku słychać i widać ewidentnie nie rowna praca tak jakby wypadał zapłon.BRAK BŁĘDU.Nic nie pokazuje.Na ssaniu jest ok ale po do czasu aż silnik nie osiągnie optymalnej temperatury  około 85c obroty falują.Wcześniej auto nie miało takiego problemu.Mechanik który to składał chyba nie ma pojęcia co może być przyczyną a auto juz 3 x wróciło do niego z reklamacja.Czas mija a przyczyny NIE ZNALEZIONO.Bardzo proszę ...może ktoś miał coś takiego lub wie co może być powodem.POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Podobno.

A co na pewno?

Na pewno to gdy poczytasz jak te rzeczy sprawdzić w Opcomie i sam sobie podłączysz albo będziesz patrzył mechanikowi na ręce.

Wtedy będzie pewne.

Na podobno nikt ci nic więcej na pewno nie powie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arexx46

Na pewno to mi nie pomagasz....z kad zwykły laik ma wziąć te wszystkie opcomy  i parametry jakie powinny być???

Pomiar ciśnienia był robiony i na wszystkich jest równo po 14

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Arexx46 napisał:

Na pewno to mi nie pomagasz....z kad zwykły laik ma wziąć te wszystkie opcomy  i parametry jakie powinny być???

 

Ale laik czytaty i pisaty chyba umie zrozumieć że przez twoje ,,podobno,, nikt ci nie jest w stanie  pomóc?

Co mam ci w takim razie powiedzieć?

Jak mam ci pomóc?

Mam więc jechać do twojego mechanika i pokazać mu co ma sprawdzić?

Ty się pytasz więc ci odpowiadam.

Albo będziesz wierzył mechanikowi , albo zmienisz na innego który to ogarnie , albo sam zaczniesz czytać i uczyć się naprawiać swoje auto.

Tylko tyle i aż tyle.

 

 

Opcoma kupisz  bez problemu jak i gdzie opisane na forum

Dane do niego mogę ci podać gdy go będziesz miał.

A gdy dobrze poszukasz to na forum znajdziesz bo często podaję różne dane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arexx46

Czy możesz podać mi te prawidłowe wartości dla tego silnika.Jutro rano jadę do mechanika a popołudniu będę miał OPCOM

Jeżeli mechanik nie ma opcom tylko inny program to nie będzie w stanie nic sprawdzić? ?Rozumie ze zwykłym programem sprawdza czy nie ma błędów. Tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności