Skocz do zawartości

Dziwne dźwięki po prawej, skrzypienie, dźwięk gumy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość dwukwiat15

Witam, mam problem ze swoim Oplem Corsą C, rocznik 2002, silnik Ecotec.

 

Po prawej stronie samochodu słyszę ciągle dziwne dźwięki, takie jakby coś się wahało, jakieś takie skrzypienie. Dają o sobie znać jak najeżdżam na jakieś nierówności, kostkę i tego typu elementy na drodze. 

 

Miałem sprawdzone przez mechanika niedawno amortyzatory, poduszkę. Wszystko jest niedawno wymienione na nowe. Nie stwierdził on tam żadnych usterek. W załączniku przesyłam próbkę, którą udało mi się nagrać dyktafonem jak jechałem. Może ktoś by był w stanie rozpoznać od czego mogą pochodzić te dziwne dźwięki?

 

Byłbym wdzięczny za pomoc :)

 

Pozdrawiam 

 

Głos-007.mp3

Edytowane przez dwukwiat15

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. temat bardziej pasuje do nadwozia niż do silnika i tam go przenoszę.

Sprawdź czy nie goni w schowku np hak do holowania.

Poza tym pasowało by oglądnąć wiązki i przewody czy luźne nie uderzają o blachę w komorze silnika czy w nadkole w błotniku.

Autko masz ty u siebie, sam dźwięk to nie wszystko, bo może ktoś zostawił jakąś śrubkę na podszybiu itp. To by trzeba samemu oblukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotnik, podszybie (pod plastik mogły wlecieć jakiś kamyk, gałąź, orzech albo przewód od spryskiwacza.

Możliwości jest sporo ja tylko pisze z doświadczenia co gdzie może się odzywać, jeszcze tylko sprawdź poprawność montażu po mechaniku w okolicach roboty - może nie zapiął jakiegoś przewodu, nadkole się poluzowało itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dwukwiat15

Nie no to było tak, że jeden mechanik robił z 2 miesiące temu amortyzatory. Teraz słyszałem ten dźwięk no to pojechałem do innego mechanika, który stwierdził, że tamten pierwszy źle założył amortyzator i poprawił amortyzator, poduszkę, sprawdził całe podwozie i stwierdził, że nie powinno być żadnych dźwięków już, no to mu zaufałem. Wyjechałem od niego i się sfrustrowałem bo dźwięk nie zniknął. Zastanawiam się czy on powinien teraz mi to za darmo sprawdzić? Wziął ode mnie 280 zł i problemu nie rozwiązał a znalazł inny niby... :)

 

Ten samochód stał też tak oparty o chodnik z 2 miesiące i nie był odpalany. Możliwe, że to wtedy coś w nadkolu, albo błotniku się przestawiło? 

 

Jak można taki błotnik ocenić, czy jest z nim wszystko ok? :)

Edytowane przez dwukwiat15

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dwukwiat15 napisał:

Wyjechałem od niego i się sfrustrowałem bo dźwięk nie zniknął. Zastanawiam się czy on powinien teraz mi to za darmo sprawdzić? Wziął ode mnie 280 zł

 

 

To trzeba był od razu zawrócić i niech sprawdza dalej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dwukwiat15

To nie takie proste było, bo byłem w trakcie pracy i musiałem szybko wrócić :) Ale teraz się dowiaduje, żę to może koło zapasowe tak lata bo jest niedokręcone. Idę je sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś skrzypiał kołpak.

W miejscu gdzie była łapka od kołpaka przyszedł cięzarek na feldze.

Gdy koło w tym miejscu stykało się z asfaltem kołpak się wysuwał z felgi a po przetoczeniu koła dalej, kołpak się ponownie cofał do felgi.

Wychwyciłem to gdy kazałem córce pomału jechać a ja szedłem obok auta

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dwukwiat15

Jednak to nie koło zapasowe, sprawdziłem, było niedokręcone, dokręciłem ale dalej stuki. Tak mi się wydaje, że to raczej z boku niż z tyłu. adam1954 akurat  nie mam kołpaków po prawej stronie. 

Tutaj prawie identyko takie same dźwięki: 

 

Edytowane przez dwukwiat15

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności