Skocz do zawartości

Corsa B, 1.0, 2000 r. - problem z odpalaniem


Gość BarbaraR91

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BarbaraR91

Witam 
Mam problem z odpaleniem mojej Corsy. Problem występuje rano, najczęściej przy dużej wilgotności powietrza, ale nie zawsze ta wilgoć występuje. 
Miałam jakiś czas temu problem ze świecami. Samochód podczas jazdy szarpał. Po ich wymienieniu problem zniknął, więc nie jest to raczej ich wina. Obecnie samochód, jak już zapali to chodzi bardzo dobrze. 
Problem z odpaleniem samochodu zaczął się około 2 tygodni temu. Na początku zapalał za każdym razem, natomiast chodził bardzo nierównomiernie i gasł. Dziś o 4 rano nie chciał odpalić w ogóle, zaskoczył ledwo po nastym razie. Natomiast około 7 nie było już najmniejszego problemu. 

Dla zobrazowania nagrałam film z odpalania auta sprzed 3 dni. 

film tutaj

Czy ktoś mógłby mi doradzić gdzie szukać problemu? 
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BarbaraR91 napisał:

Miałam jakiś czas temu problem ze świecami. Samochód podczas jazdy szarpał. Po ich wymienieniu problem zniknął, więc nie jest to raczej ich wina.

 

 

Świec może nie ale świece muszą dostać prąd.

A gdy go będą miały przerwany to nie będą działać.

Czyli elektryka do sprawdzenia.

Styki we wtyczkach do sprawdzenia.

Fajki w świecach czy nie zaoksydowane.

Czujnik temp. płynu do sprawdzenia .

Jaką temp. pokazuje przed odpaleniem.

Czyli najlepiej podpiąć do komputera i sprawdzić parametry przed odpaleniem.

A jeszcze i ciśnienie paliwa warto sprawdzić czy paliwo nie cofa się baku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarbaraR91

Elektryka wczoraj została sprawdzona. Wygląda na to, że wszystko ok. Jednakże zauważyliśmy nowy objaw.

Przy problemach z odpalaniem pojawia się bardzo intensywny zapach benzyny. Może to kogoś naprowadzi na możliwą przyczynę problemów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarbaraR91
20 godzin temu, adam1954 napisał:

 

 

Świec może nie ale świece muszą dostać prąd.

A gdy go będą miały przerwany to nie będą działać.

Czyli elektryka do sprawdzenia.

Styki we wtyczkach do sprawdzenia.

Fajki w świecach czy nie zaoksydowane.

Czujnik temp. płynu do sprawdzenia .

Jaką temp. pokazuje przed odpaleniem.

Czyli najlepiej podpiąć do komputera i sprawdzić parametry przed odpaleniem.

A jeszcze i ciśnienie paliwa warto sprawdzić czy paliwo nie cofa się baku.

 

Elektryka jak pisałam wyżej sprawdzona, również styki. Świece są w podręcznikowym stanie. Temperatura auta przed odpaleniem jest "na zero" (czyli wskazówka na najniższym poziomie). Od jakiegoś czasu natomiast występuje problem z "uciekającym" płynem chłodnicy, plus pojawia się masło na korku oleju. Prawdopodobnie uszkodzona jest uszczelka głowicy, ale ten problem występuje już od ponad pół roku, natomiast problem z odpalaniem 2 tygodnie.

W sobotę będę miała dostęp do komputera, a samochód używany jest codziennie dlatego zależy mi na jak najszybszym, w miarę możliwości, zdiagnozowaniu problemu.

Samochód był przez tę noc garażowany (wyjątkowo) i rano odpalił bez problemu, natomiast w całym garażu czuć było bardzo intensywny zapach benzyny. Zapach ten, jak pisałam wcześniej, występuje również przy nieudanej próbie odpalenia samochodu. Po odpaleniu benzyna nie jest wyczuwalna.

Czy ten objaw mógłby wskazywać na Twoją ostatnią wskazówkę, bo to jako jedyne nie zostało sprawdzone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem.

Czujnik temp. jaką temp pokazuje na zimno.

Zapach benzyny to objaw zalewania silnika.

Gdy się nie da odpalić dobrze jest odkręcić świece i sprawdzić czy są zalane benzyną.

Ale jeżeli ci znika płyn  to zostaje kupić tester spalin w płynie i sprawdzić UPG.

Ale najszybciej jechać do mechanika aby zmierzył kompresję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarbaraR91

Samochód nie wstał już w środę rano i został odholowany do mechanika. Pokazał błąd przepływomierza. Jutro będą go wymieniać. Miejmy nadzieję, że to to. Dzięki za pomoc @adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności