Skocz do zawartości

Auto nie odpala. Kluczyk?


Gość koda92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Opel Astra H 1.7 CDTI  110km 2007r. Wczoraj wymieniałem tylną żarówkę przeciwmgielną. Wyglądała na sprawną i żeby to potwierdzić włożyłem ją w gniazdo świateł mijania (teraz  wiem że tak się nie robi) i nie świeciło to z powrotem włożyłem tą żarówkę od świateł mijania i przestała świecić. Próbowałem przekładać żarówki i w końcu zaczęło światło mijania działać. Ale po chwili zobaczyłem że radio zaczyna gasnąć, kontrolki także i auto nie odpalało po przekręceniu kluczyka. Zmierzyłem napięcie na aku i było ok 9V. Podłączyłem do ładowania i wszystko wróciło do normy oprócz odpalania auta. Sprawdziłem błędy i troszkę ich było. Co dało radę to  usunąłem ale kilka zostało. 

Błedy które nie można usunąć to

B3925, P0705, B0968, B3902, U 2145, B0967, B0946, 

Ja podejrzewam że coś nie tak jest z immobilizerem. Próbowałem z drugim kluczykiem ale dalej to samo. Wszystko działa kontrolki się zapalają ale auto nie odpala,nawet nie próbuje kręcić.

Co to może być?Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, koda92 napisał:

Wczoraj wymieniałem tylną żarówkę przeciwmgielną. Wyglądała na sprawną i żeby to potwierdzić włożyłem ją w gniazdo świateł mijania

Na począku chciałbym zrozumieć problem.

Wyjąłeś żarówkę p21w  z tylnej lampy i wsadziłeś do przedniej lampy zamiast H7?

Jakim cudem ci sie to udało?

H7.jpg

p21w.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie . Źle się chyba tutaj wyraziłem. Tą żarówkę p21W ze światła przeciwmgielnego Włożyłam w światło z tyłu też p21W. 

 

A co do napięcia to jest ok 12.4 V. Po przekręceniu kluczyka gdzie zapalają się wszystkie kontrolki to spada do 11.80 V. Gdy przekręcam już do odpalania to nic się nie dzieje tylko słychać prztyknięcie na przekaźniku i napięcie zostaje na 11.80 V. W ogóle auto nie ma zamiaru kręcić. Czy to może być przez te błędy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest opcja odpięcia aku na jakiś czas aby się układy zresetowały i podpiąć ponownie.

Oczywiście po naładowaniu aku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwne, że przez głupią wymiane żarówki może się taki problem zrobić. Sprawdzę akumulator jutro. Odepne klemy naładuje. Jak nie pomoże dam drugi. Jak nie pomoże to może połączenie z rozrusznikiem lub sam rozrusznik. Może coś tutaj. Ale też dziwią mnie błędy związane z immobilajzerem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale żarówka raczej nie powinna mieć  z tym nic wspólnego.

Może po prostu usterka wyskoczyła sama z siebie?

Może CIM?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności