Skocz do zawartości

Gdzie w góry oprócz Karpacza bądź Zakopanego ?


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

 Ponieważ już coraz częściej myślę, by wyskoczyć na 3-4 dni gdzieś odpocząć to oznacza, że faktycznie trzeba odpuścić sobie i gdzieś w 3 pojechać. Ponieważ mamy 1.5 roczną córkę, więc chodzenie po górach raczej odpada, bardziej interesuje nas widok gór lub jakieś ładne, malownicze trasy widokowe. Do tej pory jeździliśmy głównie: Karpacz, Zakopane, aczkolwiek szukamy czegoś nowego i tu pytanko do Was:

 

 Gdzie Waszym zdaniem warto się wybrać na dłuższy weekend, gdzie poza ładną miejscowością, malowniczym widokiem w sama miejscowość będzie żyła. Najlepiej w zachodniej części Polski, by jadąc ze Szczecina, nie stracić większości czasu w aucie. W grę wchodzą Niemcy, lub Czechy czy Słowacja.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem nadzieję, że zahaczysz po drodze o Łódź........

W temacie gór nie pomogę, dosyć w robocie się nachodzę....

Jak dostane urlopa, to będę 11-15.10 w Pobierowie, to rzut beretem od Szczecina.....mógłbyś zobaczyć jakie góry są własnie tam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ mnie Zachodniopomorskie wybrzeże nadmorskie nie kręci. Nie wiem, może dlatego, że mam za blisko tam, może dlatego że jestem bardzo często w pracy nad morzem. Ciężko mi powiedzieć. W tym roku nie byliśmy z Asią ani razu razem nad morzem poza pracą zawodową w ubiegłym roku chyba też nas tam nie było w celach wypoczynku. Chcielibyśmy też uciec od pewnego pośpiechu, gonitwy, która często toczy się w mieście. Gdzieś bliżej natury. W górach nam jest dobrze, w dolinach cisza i spokój. Z racji tego, że od półtora roku Lenka jest z nami na jakiś czas amatorską wspinaczkę po szczytach średnich odpuszczamy - głównie z uwagi o bezpieczeństwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

O Bieszczadach słyszałem wiele pozytywnych komentarzy, dla mnie problemem jest dystans, gdyż w pracy ciężko mi wygospodarować więcej niż 2-3 dni wolnego a jazda 12 godzin w jedną stronę a następnie taki sam powrót sprawi mi więcej zmęczenia niż ten 1 dzień w Bieszczadach :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góry Stołowe, bardziej w centrum Pieniny i przyległości, po lub przed sezonem - Bieszczady - ale z racji w/w za daleko ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 3 dni. Nie jest koszmarnie drogo a pobyt w tym zamku wraz z atrakcjami m.in. tzw nocne zwiedzanie niezapomniany. Jako gość hotelowy możesz się wszędzie poruszać np o 6 rano jak wszyscy śpią sam wszystko zwiedzasz:)  http://www.hotelewam.pl/631-zamek-czocha-sucha.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie są to góry, ale otrzymałem od znajomego rekomendację by wybrać się do Drezdna w Niemczech. Poszukałem nieco w wyszukiwarkach i trzeba przyznać, że miasto ma coś w sobie. Ceny noclegów porównywalne do tych z Karpacza podobnie jak odległość ze Szczecina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności