Skocz do zawartości

Złącze elastyczne Opel Astra H GTC


Gość Stanik90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy zna ktoś wymiary jakie powinno mieć złącze elastyczne tłumika tzw. plecionka w Oplu Astra H GTC 2.0T, kod silnika Z20LER, moja uległa uszkodzeniu a teraz nie moge nigdzie jej znaleźć żeby zakupić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jako część zamienna sama pleciona nie występuje, to musisz kupić coś uniwersalnego.

Na przykład podobny do tego - https://allegro.pl/zlacze-elastyczne-audi-a3-octavia-golf-touran-eos-i7582389420.html

Bo fabryczne to coś takiego wychodzi (nr 4 na fotce) - https://opel.7zap.com/pl/car/a04/g/0/123-1/#4

Ale najlepiej to niech kupi mechanik który to będzie wymieniał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że obecnie w niemczech przebywam i jeden mechanik krzyknął mi 170 euro za wymianę tego, dlatego chciałem poznać wymiary tego aby ktoś w polsce mi tą cześć zakupił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę inną opcję - praktiker, castorama, obi, lub działy motoryzacyjne w hipermarkecie i zakup bandaża do wydechu np coś takiego:

-   https://allegro.pl/versachem-tasma-bandaz-do-naprawy-tlumika-wydechu-i6879306593.html

A łącznik naprawisz w kraju.

Myślę że jak go mądrze zastosujesz, tzn: dodatkowo cement do wydechu, zastosujesz opaski zaciskowe i jakiś kawałek blachy (choćby aluminium z puszki po piwie) do kraju dojedziesz z D.R.

Ja na takim patencie z miesiąc po Polsce jeździłem zanim wygospodarowałem trochę czasu by spokojnie na wymianę wydechu autko podstawić.

I taśma trzymała do wymiany całego wydechu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na ebayu coś takiego mam https://www.ebay.de/itm/Flexrohr-Flexstuck-KAT-Reparatur-Opel-Astra-H-2-0-Turbo-Z20LER/111160127415?fits=Model%3AAstra+H|Make%3AOpel&hash=item19e1a8efb7:g:1ZcAAOSwB-1Yxves nadzieję że mi to podejdzie bo rura elastyczna ta co w środku plecionki jest cała więc tylko wypadałoby przekładkę zrobić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co znalazłeś wymienia się w całości czyli trzeba wyciąć rurę elastyczną i do tego potrzebujesz wjechać na kanał lub podnośnik szlifierkę do wycięcia i spawacza do połączenia.

A bandażem możesz spróbować owinąć na podnośniku zwłaszcza że jak piszesz plecionka puściła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak bandażem złapać jak strona od wydechu całkowicie puściła w takim sensie nie pękł kawałeczek tylko na całym obwodzie puściła plecionka i żeby to zrobić bandażem to też kanał, albo podnośnik, w polsce ile taka wymiana może kosztować, bo jak bym tutaj znalazł gościa co mi zrobi za 20-30euro to wole tutaj zrobić niż czekac 2,5miesiąca na zjazd do polski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już twoja decyzja.

Jeżeli znajdziesz fachowca w "D" który to ci zrobi za 20-30 euro to bym się nawet nie zastanawiał.

Ceny roboczo godzinę w Polsce są zależne od wielu czynników więc tu nie pomogę (w mojej okolicy cały koszt naprawy ok 100pln -części+robota).

Ja pisałem jak sobie poradziłem na tymczasową naprawę - u mnie puściło połączenie śrubowe - czyli prosto też nie było bo miałem do uszczelnienia kołnierz (a dodatkowo różnie działające siły wydech był rozłączony) i tu pomogła blacha z puszki + opaski zaciskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności