Skocz do zawartości

testmode + błąd ECN


Gość pokos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam astre 3 (modelowo 2010 rocznik) 1.4 + lpg. Mam problem z błędem, ale zacznę od początku.

w aucie miałem stary akumulator z 2009roku GM 50AH, który nie trzymał mi już powyżej dwóch dni bez jeżdżenia. I właśnie jakiś miesiąc temu nie jeździłem 2dni i musiałem auto odpalać na kablach, po tym zabiegu i pół godzinnej jeździe zauważyłem w teście diagnostycznym błąd w testmode CC bus - 20000..000. po zgaszeniu silnika i ponownym rozruchu błąd zniknął i nie pojawiał się aż do tej pory. We wtorek wymieniłem akumulator na centre plus 50AH w hurtowni centry i po tej akcji wyświetla mi ten sam błąd po około 10-15min jazdy. IMG_20181025_073855.thumb.jpg.e7ee2a914ee148e1a0d29894d51e8541.jpg

 

sprawdziłem też test z pedałem gazu i hamulca i wyświetla błąd ECN 057104

IMG_20181025_093109.thumb.jpg.3c7cb1ed4a1bcb2a9fe350b35e2437e0.jpg

 

wyczytałem, że błąd ten jest spowodowany światłami stop z tyłu, u mnie całe oświetlenie auta działa poprawnie, nic nie wyskakuje na ekranie. byłem u mechanika, który wykasował mi błędy, ale dzisiaj nic się nie zmieniło i cały czas jest po 10-15min komunikat na bus oraz błąd na ecn. tempomatu nie posiadam. jedyne co źle działa to jedno światło do jazdy dziennej (nie fabryczne, ale montowane w aso przy zakupie) przestało świecić, tzn słabo i lekko mruga (zauważyłem to jeszcze na starym akumulatorze, ale czasami się załączało, teraz już nie chce w ogóle). Gdzieś czytałem, że komputer przez ok. 10min po włączeniu sprawdza coś z hamulcami i jeżeli mu się coś nie zgadza może wywalać informacje, co w sumie miałoby sens bo tam gdzie robi się 2 przy bus, zawsze miałem 4 przy hamowaniu oraz łączyło by się z błędem w ecn. Nie wiem co mam wymienić, żeby ten błąd zniknął :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://astra-3.pl/porada-astra-h-test-mode-gid-cid

 

 

Masz błąd od włącznika pedału hamulca

Do sprawdzenia : wiązka , wyłącznik pedału hamulca /tempomatu , lub sterownik silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

chodzi o coś takiego? https://www.opel-sklep.com/pl/p/Wlacznik-swiatel-stopu-Astra-H-Corsa-D-Vectra-C-6240462-OPEL-GM/1554

czyli teoretycznie sprawny (tzn taki gdzie światła stop działają) czujnik może wywalać takie błędy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może wywalać takie błędy masz napisane wyżej.

I jak widać nie tylko czujnik.

Ale co do czujnika to dobierz sobie według tego katalogu 

https://opel.7zap.com/pl/car/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też, że po lekkim wciśnięciu hamulca (takim, że na lekkim podjeździe auto już nie stacza się w dół przy wciśniętym hamulcu) światła stopu się nie palą. Dopiero przy mocniejszym dociśnięciu zaczynają się zapalać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności