Skocz do zawartości

Kontrolka Check Engine


Gość wolek0606

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wolek0606

Witam, 

Świeci mi się kontrolka check engine. Gdy podpiąłem pod komputer, pokazało błąd p1640 (jak na zdjęciu).

Czy może ktoś się spotkał z takim błędem w tym modelu? Dodam, że przeszukiwałem internet i sporo jest postów na ten temat. Niestety nie w tym modelu Opla. Najczęściej można spotkać sytuacje, gdzie wymieniali ludzie cewki, różne inne rzeczy, ale  to nie pomagało i pchali się w koszty niepotrzebne. Ja chciałbym tego uniknąć, żeby mechanik wymieniał mi po kolei różne części, a ja będę za to płacił. 

Dodam, że auto pali jak smok. Mam LPG w aucie. Jak zatankuję gaz do pełna, to zrobię ok. 250km w mieście (do rezerwy).  W trasie jakieś 350-370 (do rezerwy).  W aucie co jakiś czas delikatnie falują obroty, czasem mam wrażenie, że lekko przygasa, po czym wraca do normy.  Wiem, że w oplach bardzo często pojawiają się check engine i nie ruszałbym nawet tego, gdyby auto tyle nie paliło, ponieważ jest to irytujące. Z góry dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto miał taki problem w tym aucie.

 

Słyszałem też, że najlepszym rozwiązaniem by było jechać do elektromechanika, a nie do mechanika. Ponoć elektromechanik na pewno zdiagnozowałby usterkę.

 

Opel Astra 1.6 55kw, 8v, 1999r. X16SZR

p1640check.jpg

Edytowane przez wolek0606

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wolek0606 napisał:

Wiem, że w oplach bardzo często pojawiają się check engine i nie ruszałbym nawet tego, gdyby auto tyle nie paliło, ponieważ jest to irytujące

 

 

No nie ma co .

Masz fajna wiedzę.:D:brawo:

W innych autach nie pojawia się check?

Z tego co ja wiem to check pojawia się gdy jest jakaś usterka.

 

Masz napisany w programie kod błędu i opis.

Wszystko na tacy.

Teraz tylko twoja robota to pomierzyć wiązkę i sterownik.

Pytasz czy ktoś to miał.

Oczywiście dużo ludzi to miało.

Ale to trzeba wpisać do wyszukiwarki drążące cię pytanie a wtedy znajdziesz.

 

 

 

 

Więc moja rada na następne problemy.

Poczytaj najpierw forum.

Jeżeli znajdziesz interesujący cię temat to pisz w nim a nie zaśmiecaj kolejnymi o tym samym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolek0606

 

 

 

 

Dzięki za odpowiedź. Z czym wiąże się wymiana sterownika? Ile mniej więcej będzie to kosztowało u mechanika? Co myślisz o używanym sprawnym sterowniku z allegro? Widziałem takie za 50 zł. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te pytania znajdziesz odpowiedź czytając forum.

Opisałem wyżej jak to zrobić.

Zapraszam do lektury.

Nie ma sensu powielać po raz setny albo i więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolek0606

Dodam jeszcze, że dzisiaj robiłem przegląd w samochodzie i diagnosta doczepił się do spalin oraz kontrolki silnika. Na mierniku świrowała sonda lambda i powiedział, że najprawdopodobniej stąd ta kontrolka świeci. Czy jego opinia jest dobra?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności