Skocz do zawartości

Meriva B z FlexFix jaka butla LPG


Gość herod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie na forum

Noszę się z zamiarem zakupu Merivy B z silnikiem A14NEL w celu zagazowania. Fajnym dodatkiem, w mojej ocenie, jest bagażnik FlexFix, jednak jak wiadomo zmniejsza on przestrzeń bagażnika.

Moje pytanie czy ktoś montował instalację LPG do samochodu z FlexFix, chodzi mi konkretnie jaka butla ( rozmiar) wchodzi do pomniejszonego bagażnika, słyszałem też o możliwości wykonania butli na zamówienie pod wymiar?

Czy może lepiej odpuścić sobie FlexFix'a na rzecz większej butli, i normalnie rowery na haku lub na dach?

A tak na marginesie, czytając temat o fabrycznym LPG, rozumiem że lepiej sobie odpuścić modele z fabrycznym gazem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił Audi wersja amerykańska.

Ma ona specjalną wnękę w środku wnęki koła zapasowego.

W tej wnęce jest wsadzony filtr par paliwa.

Gazownik mu założył butlę przykręcając ją do góry tej wnęki.

Przez to butla podniosła podłogę w bagażniku o 5 cm.

Może u ciebie by takie rozwiązanie dało radę zastosować.

Spróbuj podjechać do gazownika i się popytać czy i jak to robią.

Fabryka nie przewiduje ale gazownicy zrobią dużo rzeczy .

Więc jedynie gazownik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy flexfix nie ma możliwości zamontowania LPG. Chyba, że walcowy, malutki zbiornik w bagażniku. Pod spodem jest cały mechanizm bagażnika i nie ma wcale wnęki na zapas - jest zestaw naprawczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2018 o 12:01, ArKos napisał:

Przy flexfix nie ma możliwości zamontowania LPG. Chyba, że walcowy, malutki zbiornik w bagażniku. Pod spodem jest cały mechanizm bagażnika i nie ma wcale wnęki na zapas - jest zestaw naprawczy.

 

Rozpoznałem bliżej temat. TAK jest możliwość instalacji LPG w Merivie B wyposażonej w wysuwany bagażnik FLEXFIX. 

W Merivie którą zamierzałem kupić ( a niestety kupił ktoś inny :-( ), dla klienta wykonano taką właśnie instalację. 

Za dopłatą 350 zł zamówiono specjalny "prostokątny" zbiornik wypełniający całą przestrzeń "dolnego" bagażnika" (pod podnoszoną tapicerką), zachowując pełną funkcjonalność "głównego" bagażnika.

Zbiornik o nominalnej pojemności 40 Litrów ( Rzecz. pojemność 32 Litry), więc jest to tylko 6 litrów LPG mniej w stosunku do montowanego fabrycznie toroidalnego zbiornika LPG (nominalna/80% pojemności: 48 / 38,4)

Z wypuszczeniem przewodów dołem też nie  było najmniejszego problemu. Będę chciał zdobyć zdjęcia jak to wygląda to się podzielę.

Tak więc nawet jeżeli producent nie przewidział jakiegoś rozwiązania, nie oznacza to że się nie da.

Dla mnie to dobra wiadomość, bo oznacza że nie muszę iść na kompromis, i mogę mieć jedno i drugie :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Herod,  udało Ci się może rozpoznać temat bardziej szczegółowo? Mam możliwość zakupu astry z FlexFix i tez mam dylemat z LPG. Nie chciałbym zniszczyć sobie całości bagażnika i wrzucać cylinder jeśli dałoby się wypełnić go toroidalnym zbiornikiem lub czymś co można wcisnąć „pod podłogę” bagażnika...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności