Skocz do zawartości

Po uruchomieniu silnika zapala sie kontrolka z kluczykiem po dłużej chwili gaśnie


Gość jacek45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w tytule problem pojawił się nagle po uruchomieniu silnika zapala się kontrolka i po około 2 minutach gaśnie ,brak błędów .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym sprawdzane błędy?

Podczas palenia sie kontrolki błędy są odczytywane?

Autko z kluczykiem gaśnie po autodiagnostyce przed odpaleniem silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędy sprawdzane AutoScaner Opel V1.0.1.71  ,po auto diagnostyce gaśnie pojazd się uruchamia normalnie po chwili pojawia się kontrolka i po około 1 ,2 minutach gaśnie

 

dziwne jest równie to że silnik nie przełącza się w tryb awaryjny ,pojazd reaguje normalnie można go rozpędzać, kiedy go kupiłem rowniez świeciła się owa kontrolka postrach kierowców :) ale nie gasła oczywiście powodem były uszkodzone dwie świece żarowe po ich wymianie a wsasadzie wymianie kompletu kontrolka zgasła błedy zostały wykasowane i od tego czasu minęło długich 6 lat . A do dziś 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie przypadkowo ostatni urzytkujący pojazd zakomunikował Mi żecz taką opis: / po sprawdzeniu okazało się że poluzowała się masa w samochodzie/ ,podczas uruchomienia silnik zastartował ale wszystko pogasło po przywróceniu styku na masie wszystko wróciło na właściwe tory . Tyle z opisu postanowiłem sprawdzic wiec jeszcze raz nieco głębiej i znalazłem takie błedy pokolei podam : B1424,B3805,B3795.B380O,B3805,B3806,U2116,U2127 jeśli ktoś mógłby Mi to rozszyfrować i podać to będę wdzięczny własna tabele kodów gdzieś zagubiłem Diabeł przykrył ogonem i ja trzeba nie mogę znaleść :) . Zastanawiam się czy nie pozostał jakiś zatrzaśnięty błąd do którego jest odniesienie i forma ostrzeżenia, informacji - aby sprawdzić ,jeśli ktoś ma jakiś mądry pomysł to proszę się podzielić ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedna sprawa zmienił się obecny stan siecenia kontrolki tj po autodiagnostyce nie gaśnie ,po uruchomieniu silnika świeci i gasnie po około 2 minutach póżniej jak silnik jest ciepły zachowuje sie normalnie, po dłuszym odstaniu silnika bez pracy sprawa wraca do początku .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://obdii.pro/en/code/B2AAA&prev=search

 

Praktycznie wszystkie mogą być od tej masy.

Skasować i obserwować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 kontrole-czka świeci gaśnie, czyli coś jeszcze dolega nie inaczej   za łatwo być nie może, wiec szukałem szukałem i znalazłem ukryte dodatkowe dwa kody  P0500 i P0380  i co teraz robótka się kroi .......

Są na sali chętni pomóc ?????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności