Skocz do zawartości

CD 70 Navi Zacięta płyta w napędzie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, właśnie poprawiam fabrykę jak co weekend, udało się naprawić przełącznik podnoszenia i opuszczania szyb, zacinał się , wystarczyło wyciągnąć/przeczyścić i działa jak nowe. Aktualnie wyciągnąłem całe radio, bo nie mogłem włożyć płyty CD do napędu żeby posłuchać jakiejkolwiek muzyki oprócz radia. Rozkręciłem i patrze siedzi płyta w napędzie, od razu powiem że próby z wyciągnięciem przy użyciu przycisku nieudane, podpowiecie co mogło się tam zaciąć i jak to delikatnie naprawić żeby nic nie połamać i dalej żeby działało? 

Zdjęcie z demontażu, to po prawej to napęd CD/MP3, a w nim siedzi płyta i nie chce wyjść.

20190323_132334.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wyciągnąć płytę, ale nie działa ten mechanizm wciągania i wysuwania płyty, chociaż naprawiłem przy okazji antenę GPS i mam mapę Niemiec...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość Lukprotan

Do  WariatPSM- udało Ci się naprawić mechanizm ? Mam ten sam problem co Ty i nie wiem czy opłaca się to robić czy może zmienić radio. 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie jest nadzieja, ogólnie z dwa razy po wciągnięciu płyty wyciągałem ją z kieszeni dopiero po rozkręceniu całego napędu z radia. 

Po raz trzeci jak zapodałem drugą płytę do tej samej kieszeni co była zacięta płyta, zaczęły ją łapać chwytaki napędu to zacząłem cofać wciąganą płytę i tak z dwa razy, wtedy płyta ze środka wyszła po naciśnięciu guzika na panelu.

Po prostu w moim przypadku mechanizm nie widział, że już jest płyta w środku mimo, że wciągnął ją 10sek. wcześniej. 

W dniu 8.05.2019 o 09:16, Czerwony175 napisał:

Musiałeś uszkodzić przy wyciąganiu, a naprawa tego pewne będzie kosztowna.


Jednak udało się bez uszkodzeń, napęd wciągał i wydawał płyty już prawidłowo poprzez przycisk, zakupiłem laser SF-C20 bo po naprawie wyskakiwała mi płyta z komunikatem na wyświetlaczu, że jest nie odpowiednia (format/nagranie itp.)

Komunikaty w języku niemieckim, takie mam całe menu. Laser wymieniłem i dalej nic, zauważyłem że przestało kręcić płytą, więc kombinacje z taśmami itp., skończyło się nawet na wymianie napędu płyty (silniczek od kręcenia).

Dalej kaplica, zmarnowane dwie godziny i ok. 35zł na laser. 

Z tego co wyczytałem na forach to możliwe, że jest uszkodzona elektronika całego napędu. Wszystkie taśmy, zworki, lasery, napędy i silniczki były prawidłowo wymienione/przełożone. 

 

Poddałem się, bo już nawet nie chciało mi się bawić z tą całą elektroniką tej płytki, to nie czasy technikum aby marnować czas na takie bzdety. Co zrobiłem, przełożyłem napęd CD do napędu Nawigacji, jedyne co trzeba zrobić to tylko wymienić taśmę, która łączy napęd do płyty głównej radia, nawet CD czy Navi może być rozłączone nic to nie wpływa na pracę całego radia, tyle że dany napęd jest rozłączony.

 

Jedyna różnica między napędami to oznaczenie producenta. 

Napęd CD: CDM M6 4.7/84 

Napęd Nawigacji: CDM M6 4.7/41 

 

Jeśli nie korzystacie z nawigacji, to polecam zamianę napędów, bo zacznie się od lasera a skończy na płycie sterującej napędem. Teraz większość ma GPS w telefonie, więc muzyka bardziej się przyda. Ja miałem tylko niemiecką mapę i niemieckie menu, to nie potrzebowałem nawigacji żeby się poruszać po naszych rejonach ;) 

 

Żeby wyciągnąć całe radio nie potrzebne są żadne "wyjmaki" wystarczą 4 gwoździe, mniejsze o 0.5-1mm od otworu, wkładamy delikatnie, wejdą jakieś 2-4cm i poczujemy opór, dale nie wciskamy zaczepy są już zwolnione. Wystarczy raz prawą i lewą stronę radia wyciągać wspomagając się na gwoździach/wyjmakach tylko delikatnie z wyczuciem aby nie uszkodzić zaczepów, jeśli nie wychodzi Ci, zainwestuj kilka złoty w wyjmaki są dostępne na allegroszu. Myślę, że jak ktoś ma zdolności manualne, jak małe majsterkowe naprawy powinien dać sobie radę z przełożeniem, tylko trzeba być ostrożnym żeby nic nie połamać czy urwać, bo wtedy będą już wydatki ;) 

20190612_160927.jpg

Edytowane przez WariatPSM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Musisz napędy miejscami zamienić, dolny napęd (cała kieszeń) dać do góry, tylko trzeba przekładać taśmy bo ta w napędzie od Navi nie podejdzie pod CD i nie pamiętam czy kwestia długości czy łączenia pinów. I spokojnie czyta zwykłe Audio/Wave jak i MP3. Jak się dobrze przypatrzysz to bardzo łatwo się to rozkręca i przemienia. Ja swoje próbowałem reanimować ale nie zadziałało, więc zamieniłem miejscami i muza gra, a nawigacja i tak oddzielnie albo z komórki :D 

 

Na pierwszym zdjęciu na samej górze widać wyjęty górny napęd CD, a jeszcze jest dolny i tylko sama podmianka o ile napęd Navi był sprawny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zibibeuthen napisał:

Wariat PSM, czy w napędzie navi idzie odtwarzac mp3, cd...?

Możesz bardziej wyjaśnić cel tego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zibibeuthen

Cel tego jest taki iż napęd cd (górny) jest zepsuty. A dolny jesli czyta plyty Dvd z navigacją i tak niepotrzebną, to chyba cd z mp3 lub zwykłe Cd moze cztac...

Pytam by się upewnic czy aby tez nie jest zepsyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności