Skocz do zawartości

Meriva B 2010 nie działą wycieraczka tylnej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po krótce przedstawie całą sytuację co się stało. Z powodu uszkodzenia wymieniłem klapę tylną. Zakupiłem Vauxhalla bo taki był dostępny. Wymieniłem wiązką na oryginalną i po założeniu wszystkiego okazało się, że nie działa wycieraczka. Silnik nie działa. Są tam trzy piny czarny, niebieski, brazowo-niebieski lub fioletowy  (środkowy). Niestety okazuje się, że nie ma tam napięcia bo silnik zosta ł sprawdzony na krótko. Moje pytanie: Który bezpiecznik odpowiada za wycieraczkę tylnej wycieraczki i który przekaźnik za to działanie odpowiada. 

Podpowiem że nie jest to wina silnika, ani wiązki ponieważ obydwa silniki są takie same i nie działają obydwa (ze starej i nowej klapy). Będę wdzięczny za pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.autogenius.info/pl/opel-meriva-a-2010-bezpieczniki-schemat/

 

 

https://dixi-car.pl/doc/instrukcje/Instrukcja-Opel-Meriva-II-2011.5.pdf

 

 

 

38 minut temu, grzes08 napisał:

Podpowiem że nie jest to wina silnika, ani wiązki ponieważ obydwa silniki są takie same i nie działają obydwa

 

 

Załóżmy że nie silnika.

Ale wiązki też nie?

Mierzyłeś ją czy przewody mają przejście?

Podpinałeś do komputera aby sprawdzić co się dzieje w module i jaki bład wyświetla?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Dziękuję za linki .. niestety mam instrukcję i nigdzie tam nie jest to tam podane. Po prostu brak tego w opisie. 

Co do Twoich pytań .. przejście sprawdzone pomiędzy pinami wiązki klapy tylnej i jest, zresztą drugą wiązka jaka mam ma tak samo. 

Mierzyłem napięcie na pinach .. na sterującym jest napięcie cały czas .. a nie ma napięcia na zasilaniu. 

Niestety na tą chwilę nie mam dostępu do kompa .. ale on mi nie powie gdzie jest przekaźnik i bezpiecznik. 

 

Ja 37??? a tylną wycieraczkę się programuje??  nigdy o tym nie słyszałem. 

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grzes08 napisał:

ale on mi nie powie gdzie jest przekaźnik i bezpiecznik. 

 

 

 

On ci nie powie gdzie jest bezpiecznik i przekaźnik bo ich nie ma.

Natomiast komputer poda ci kod błędu przez który znajdziesz powód braku zasilania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mama bezpiecznika ani przekaźnika tylnej wycieraczki?? 

trochę dziwne jak dla mnie. 

pod warunkiem, że jakiś kod błędów będzie .. żadna kontrolka informująca o błędzie się nie pali ani nie ma informacji na wyświetlaczu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, grzes08 napisał:

pod warunkiem, że jakiś kod błędów będzie .. żadna kontrolka informująca o błędzie się nie pali ani nie ma informacji na wyświetlaczu. 

 

 

I nie będzie się palić .

Błęd będzie zapisany w module .

Pali się błąd który ma wpływ na pracę silnika.

 

 

3 minuty temu, grzes08 napisał:

nie mama bezpiecznika ani przekaźnika tylnej wycieraczki?? 

 

Niestety nie nic dziwnego.

Teraz wprowadzają moduły sterujące prądami .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic jak sprawdzę to napiszę i potwierdzę lub zaprzeczę temu co piszesz.

 

A jaki moduł powinienem sprawdzić? Który z nich jest odpowiedzialny za pracę tylnej wycieraczki? 

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności