Skocz do zawartości

Vivaro 2.5cdti kontrolki świec


Gość AU_Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

I znowu sie zaświeciła kontrolka. Teraz juz nie wiem co jest halo. Świece wymieniłem  i są OK ten ogrzewacz wstępny ma świece 81mm i kupiłem używke ale ma opory 0.3-0.5 na każdej więc raczej ok.

Przekaźniki mam dwa i nie mogą chyba być dwa do d....

Teraz juz nie mam pojęcia.

 

Dodatkowo problem po instalacji Clipa

Czy ktoś mi powie co sie mogło stac ??

Efekt mam taki jak na załączonym filmie z YT

https://www.youtube.com/watch?v=fgpu85GJd7s

Edytowane przez AU_Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z clipem to chyba odszedl, wyglada jak by chcial sie zaktualizowac, jest na to myk ale jeden z prockow nie bedzie dzialal i tak, po instalacji zaswiecilo 4 diody?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wojtekcichy napisał:

z clipem to chyba odszedl, wyglada jak by chcial sie zaktualizowac, jest na to myk ale jeden z prockow nie bedzie dzialal i tak, po instalacji zaswiecilo 4 diody?

 

Jaki myk. Bo świecą 4 ledy w tym ta od iso mruga co chwile.

Patrzyłem z tymi świecami i nie mam juz pojecia. Miernikiem pokazuje wszystkie świece OK nawet te przy ogrzewaczu wstępnym płynu chłodzącego. Wszystkie bezpieczniki OK

Znalazłem schemat w TIS jak to jest zasilane i okazuje sie że w 2.5 ma 3 przekażniki do zasilania tych maych świec. Sprawdze je jutro bo juz trace cierpliwośc do niego.

Problem polega na tym że jak zaznacze Vivaro pokazuje błąd stały przekaźnika świec a jak zaznacze Trafic II to błąd wstępnego ogrzewacza. Zrozumiesz coś z tego ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to to samo, tak jest tlumaczone na jezyk polski z roznych zrodel, sterownik silnika w clipie jakis idiota nazwal kalkulator, dobrze ze nie liczydlo

myk chociaz to nie lekarstwo, usun pliki

C: \ ASDE \ MODULES \ APPLIISO.S19
C: \ CLIP \ DATA \ Appli \ PARAMS \ APPLIISO.S19

C: \ CLIP \ DATA \ Appli \ PARAMS \ APPLICAN.S19

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie zaszkodzi przetestować.

 

 

Co do kontrolek od świec to padł teraz przekaźnik 70A

Ale na dobre wyszło bo wymieniłem świece i małe i duże.

Tylko się zastanawiam z jakiego powodu

czy to nie znak że nadchodzi coś gorszego ??

Czy po prostu się spalił i tyle.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Krzysztof Zielak

Panowie help... Vivaro 2.5 cdti zapalająca się kontrolka świec żarowych przy dodawaniu gazu. Jak odpuszczam gaz gasnie... Jak jadę równo to się nie zapala. Byłem w serwisie opla powiedzieli ze to czujnik temperatury spalin. Kupiłem oryginał założyłem i nic to nie zmieniło. Co to może być. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof Zielak

Dodam jeszcze że to 2.5cdti 146km.  z 2009 roku. Może ktoś w moim pobliżu jest specjalistą i ma kompa bo do dzbanów z serwisu już nie pojadę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Ja również nie mogę sobie poradzić z  błędem DF025 (połączenie modułu wstępnego podgrzewania podczas wyszukiwania usterek , wartość poza zakresem tolerancji, stały ). Świece wymienione, moduł też, instalacja ok, świece grzeją 10 s  a błąd świec i serwis dalej sie pali i powraca po zapłonie mimo że daje się usunąć. 

Zostały tylko świece w podgrzewaczu i może czujnik temperatury i nych pomysłów już nie mam.

 Z góry dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności