Skocz do zawartości

Huczenie z przodu


zbigniew14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Dotyczy opel corsa D 2011
Chciałbym zaczerpnąć informacji dotyczącej problemu w moim aucie.
Otóż charakterystyczne huczenie, buczenie słychać z przodu, podczas jazdy przy ok 30-40km/h, taki odgłos ououououou tak jakby była niewyważona opona. Po wyważeniu opon zimowych i letnich to samo. Po zamianach opon również to samo. Więc przyczyna leży gdzie indziej.
Przegub wg mnie to też raczej nie jest, bo uszkodzony by "strzelał".
Ten dźwięk się nasila podczas skrętu. Gdy skręcam w prawo, słyszę to charakterystyczne ououououou chyba po prawej stronie. W ciągu ostatnich 2 lat byłem 3 razy w 2 warsztatach.
Zostało już sprawdzone:
Sprawdzone w zawieszeniu: tuleje drążka stabilizatora, sworznie wahacza, łożyska kół przednich (metodą poruszania oponą góra-dół i na boki na podniesionej osi przedniej) - OK
Kolejnym, razem sprawdzono dokładnie całe zawieszenie, również poduszki silnika i łożyska kół przednich (metodą poruszania oponą góra-dół i na boki na podniesionej osi przedniej) - OK
Następny razem sprawdzono dokładnie całe zawieszenie: tuleje drążka stabilizatora, sworznie wahacza, łożyska kół przednich (metodą poruszania oponą góra-dół i na boki na podniesionej osi przedniej) - OK
Nadmieniam, że geometria i amortyzatory również są sprawne.
Co to może przypuszczalnie być?
Co wg państwa powinienem jeszcze sprawdzić?
Nie wiem czy dobrze były sprawdzone łożyska w kołach, bo nikt nie sprawdzał ich np. poprzez podniesienie osi przedniej i właczenie silnika , włączenie np 3 biegu i wciśnięcie hamulca - by sie przysłuchać łożyskom. Czy owe buczenie , huczenie nasilające sie mocno w czasie skrętu może być sprawą uszkodzonego łożyska? (bo ja nie mechanik mam jednak takie przypuszczenie)
Pozdrawiam

PS
W załączonym pliku mp3 słychać to charakterystyczne ououououou (huczenie) od 4 sek do 14 sek
(jakość średnia, dźwięk nagrany z kabiny)

 

Corsa D - odgłos ououououou.mp3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, zbigniew14 napisał:

poprzez podniesienie osi przedniej i właczenie silnika , włączenie np 3 biegu i wciśnięcie hamulca - by sie przysłuchać łożyskom. Czy owe buczenie , huczenie nasilające sie mocno w czasie skrętu może być sprawą uszkodzonego łożyska? (bo ja nie mechanik mam jednak takie przypuszczenie)

 

 

Podnieś więc i sprawdzaj.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności