Skocz do zawartości

Błąd p0171


Gość boro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość DarkoIn

Witam.
Chyba problem rozwiązany, uszkodzony miałem zawór podciśnienia oparów paliwa.
Trochę mi ta diagnoza zajęła czasu ale się udało.
Pokrywę zaworów obserwowałem na zimnym i gorącym silniku. Z tego co zauważyłem to dopiero na gorącym silniku tym zaworkiem uchodziło powietrze, raczej tak powinno być bo do tego on służy.
Później zdemontowałem zawór oparów paliwa. Sprawdzałem go wdmuchując powietrze raz z jednej strony, raz z drugiej. Powietrze przelatywało przez zawór, czyli zawór uszkodzony( powinien być zamknięty ). Po wymianie na nowy kontrolka check engine sama zgasła, podłączyłem OBD i wykasowałem błąd. Mam nadzieję, że problem z błędem P0171 został zażegnany.
Dziękuję i pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Grzegorz 1973
W dniu 27.05.2019 o 21:30, boro napisał:

do dzisiaj spokój. przejechane 500. 

Prosty test. Odepnij zawór oparów paliwa. Dmuchnij z jednej i z drugiej. W jedną stronę powinien być przepływ powietrza. Mój przed wymianą był zapchany.

Jestem nowy na forum. Boro jak ma się dalej sprawa z błędem P0171? Walczę z tym od 3 miesięcy. Wymieniłem sondę i dalej to samo. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz 1973 napisał:

Wymieniłem sondę i dalej to samo. 

 

Czyli zacząłeś od d...py strony.

Masz przecież podane w drugim poście co trzeba po kolei sprawdzać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz 1973
10 minut temu, adam1954 napisał:

 

Czyli zacząłeś od d...py strony.

Masz przecież podane w drugim poście co trzeba po kolei sprawdzać.

 

Pytanie tyczyło się wymiany zaworu od oparów paliwa? Czytałem wcześniejsze posty i zapytałem jak po wymianie zaworu? Czy błą powracą? Sondę wymieniłem bo taka była diagnoza mechanika. 

58 minut temu, DarkoIn napisał:

Witaj.
Jakie auto ?
Jaki silnik ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opel Meriva b 1.4 benzyna 88kw 120KM silnik A14 NEL 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Błąd P0171 (uboga mieszanka). Przyczyn może być wiele. Sonda lambda, kolektor dolotowy(sprawdź zaworek w kolektorze), uszkodzona pokrywa zaworów(odma), uszkodzony zawór oparów paliwa, nieszczelność wydechu itd. U mnie okazał się uszkodzony zawór oparów paliwa, czytaj post wyżej tam już temat opisywałem. Zacznij szukać od odmy później zawór oparów paliwa i zaworek w kolektorze.

Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

U mnie w A14NEL  przebieg 125tys po sprawdzeniu w kolektorze ssącym nie widzę tego nieszczęsnego grzybka i odma na gorąco delikatnie zasysa powietrze no i oczywiście sławny błąd 0171.

Pytanie pierwsze czy tego grzybka na pewno szukac w miejscu zaznaczonym na fotce czy może gdzieś indziej on jest.

Pytanie drugie do Was gdzie u kogo to zregenerowac bo domyslam się że do regeneracji kolektor i pokrywa z odmą i wielu z Was miało z tym problem.

Z góry dzieki

71828573_915699588812147_8164886525100687360_n.jpg

72100443_969201383429739_3158795734350823424_n.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to dokładnie to miejsce które pokazujesz. Faktycznie na tym zdjęciu nie widać grzybka, w miejscu gdzie powinien się znajdować widać otwór. Sprawdź jeszcze dobrze. Co do regeneracji pokrywy i kolektora to jest dużo ogłoszeń na Allegro.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak, to dokładnie to miejsce które pokazujesz. Faktycznie na tym zdjęciu nie widać grzybka, w miejscu gdzie powinien się znajdować widać otwór. Sprawdź jeszcze dobrze. Co do regeneracji pokrywy i kolektora to jest dużo ogłoszeń na Allegro.
Spróbuj jeszcze delikatnie przeskrobać śrubokrętem ściankę w tym wlocie. U mnie też od razu nie było widać, grzybek był usmolony.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Spróbuj jeszcze przeskrobać śrubokrętem ściankę w tym wlocie. U mnie też od razu grzybka nie było widać. Delikatnie skrobnąłem i wyczułem lekką wypustkę, okazało się, że grzybek jest na miejscu. Obejrzyj filmik to będziesz wiedział w którym dokładnie miejscu ten grzybek się znajduje.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności