Skocz do zawartości

Corsa D dużo, za dużo "majonezu" pod korkiem wlewu oleju


Gość TRONIO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TRONIO

Witam,

 

mam taki problem w Corsie żony, silnik 1.2 (80KM) Z12XEP, pod korkiem oleju zbiera się dość dużo "majonezu" i trochę mnie to niepokoi, nawet czasami widać na zimnym silniku końcówka bagnetu również ma majonez.

Przebieg w samochodzie to 45 tyś, auto eksploatowane niewiele - dojazd do pracy 7 km w ruchu miejskim (weekendami nie jeżdżone), temperaturę silnik ma właściwą (90-94 stopnie C), termostat sprawny, w zbiorniczku wyrównawczym czyściutki płyn chłodniczy, olej to Motul 5W40 X-Clean wymieniany raz w roku co jakieś 5 tyś km. problem występującego majonezu nie występuje latem przy wysokich temp. otoczenia. Wiem że w/w problem może występować na krótkich odcinkach eksploatacji ale mnie bardziej nurtuje pytanie czy ta ilość ukazana na zdjęciu jest powodem do niepokoju ? Olej wymieniony jakieś 4 tyś km temu 

Może z Was też ktoś tak ma ?

2221.jpg

Edytowane przez TRONIO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TRONIO napisał:

Przebieg w samochodzie to 45 tyś, auto eksploatowane niewiele - dojazd do pracy 7 km w ruchu miejskim

 

I tutaj na początek jest wytłumaczenie.

Przegoń go ze 100 km i zobacz czy zniknie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TRONIO

Dzięki za odp., też tak pewnie będę musiał zrobić aby go porządnie przegonić na dłuższej trasie, natomiast czy taki majonez nie wpływa na jakość oleju silnikowego, nie pogarsza jego właściwości smarnych ? 

Przy wymianie oleju pewnie trzeba będzie zajrzeć do odmy czy nie jest tym "syfem" przytkana

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, TRONIO napisał:

natomiast czy taki majonez nie wpływa na jakość oleju silnikowego,

 

Oczywiście że tak.

A tym bardziej że u ciebie jest łańcuszek napinany olejem.

Więc nie czekałbym za długo tylko najszybciej jak tylko można zalać płukankę do oleju , spuścić olej , zdjąć pokrywę rozrządu , dokładnie ją wyczyścić  ,odmę też.

Co do miski olejowej to jak masz dostęp do kamerki inspekcyjnej to zaglądnąć nią do miski czy jej też nie warto by zdjąć i do porządku wyczyścić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TRONIO

Hm....może rzeczywiście dołożyć prewencyjnie parę PLN i zrobić płukankę, zdjąć pokrywę, wyczyścić odmę tym bardziej że autko ma rocznikowo 10 lat i przebieg 45 tyś i wygląda niemal jak nowe, szkoda byłoby aby motor wykończyć 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Opel Astra H ten sam problem gościu mówił mi na pewno uszczelka głowicy słyszał to postronny mechanik i spytał ile jeżdżę. Mało odpowiedziałem to doradził pojeździć bo jest zima i to jest zapewne powód gdyż zbiornik chłodziwa czysty i nie brakuje płynu nie dogrzany motor w dodatku w gazie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ogólnie masło w takich warunkach to normalna rzecz w tych oplach, jednak niepokoi masło na bagnecie. Tego nie powinno być.
Odma również będzie pewnie zatkana co będzie powodowało nadciśnienie w układzie.
Udałbym się na badanie CO2 lub zakup sobie taki tester. 

Edytowane przez krzychu00

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2023 o 21:53, krzychu00 napisał:


Ogólnie masło w takich warunkach to normalna rzecz

Nie tylko w Oplach ale we wszystkich markach.

Dlatego zaleca się wymieniać olej w silniku co najmniej raz w roku lub 10000-15000km gdy robi się krótkie trasy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności