Skocz do zawartości

Przeciek na silniku a przegląd - Corsa B hatchback 1.4 16V benzyna


Gość ra4yo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisałem już na forum odnośnie mojego autka. Pojawił się kolejny problem.. Zauważyłem że mam przeciek na silniku, sprawdzam co dwa dni pomiar oleju w silniku i nie widać żadnych zmian, olej sprawdzany na zimnym silniku.
Autko od daty kupienia zrobiło już ponad 2000km zauważyłem że coś jest nie tak przy zakupie, ale gość twierdził że jak wymieniał całkowicie olej, i kiedy nalewał świeży troszkę mu się rozlało, kolejny problem jak nie pompka to teraz ten wyciek. Panowie ile może kosztować naprawienie tej usterki?
A jak to się ma co do przeglądu? Będą się czepiać? Autko nie zostawia plam na suchej nawierzchni. 763abc9e7075f6bae40cb492b4a22ede.jpg
 
Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 
 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby pociła się uszczelka pod głowicą, ale nie koniecznie bo może delikatnie podciekać z uszczelnienia aparatu zapłonowego albo z pokrywy zaworów. Przetrzyj szmatką nasączoną benzyną i obserwuj co jaki czas się to pokazuje. Przegląd powinien przejść, oby nie leciało strumieniami po silniku i miska była czysta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby pociła się uszczelka pod głowicą, ale nie koniecznie bo może delikatnie podciekać z uszczelnienia aparatu zapłonowego albo z pokrywy zaworów. Przetrzyj szmatką nasączoną benzyną i obserwuj co jaki czas się to pokazuje. Przegląd powinien przejść, oby nie leciało strumieniami po silniku i miska była czysta.
Jak jest za gorąco na zewnątrz to wystarczy że przejade 10-15km i jest w tym miejscu mokro. Zauważyłem że w tym miejscu silnik jest mokry puszcza tzw bąbelki. Dokładnie w tym miejscu.. ee6f387050f1d54b8dec8e0821e68abd.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już raczej uszczelka kwalifikuję się pod wymianę. Też może być kilka przyczyn tego, coś było naprawiane wymieniane w ostatnim czasie? Czy raczej wyciek pojawił się sam z siebie? Na kilka sposobów można przyczynić się do uszkodzenia uszczelki, od oleju, płukanek, nadmierne obciążanie zimnego silnika wysokimi obrotami (tzw. katowanie). Ale w większości to racja wieku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy coś było naprawiane, jak ją kupiłem gość twierdził że jak wymieniał olej, to się trochę rozlało przy dolewaniu świeżego. Autko podobno było prowadzone przez kobietę, dowoziła nią dzieci do szkoły.

 

Jak długo to wytrzyma? Pytałem się mechanika ile kosztuje naprawa, niestety ale przekracza wartość samochodu. Wychodzi jakos 1000zl [emoji53]

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna odpowiedź przy sprzedaży, że się olej rozlał... Tekst, że kobieta z dziećmi jeździła i na co to ma wpływ, bo lepiej szanowała czy ostrożniej jeździła. Gość albo się nie zna albo świadomie robi Cię w konia. Ludzie jeżdżą z gorszymi wyciekami, jedni wlewają co 100km litr/litry oleju inni nie przejmują się tym wcale i czekają aż panewka się przekręci. Chcesz dłużej tym autkiem jeździć to powoli zabieraj się do wymiany uszczelki, jeśli nie to pilnuj oleju w silniku i wycieku, żeby podczas kontroli nie zabrali Ci dowodu rejestracyjnego w formie papierowej czy elektronicznej bo już nie ma obowiązku wożenia. Jak jeździłem Vectrą A 1995r. to spotkałem się kilka razy, że otwierałem przy kontroli maskę bo jak to panowie niebiescy mówili, że te modele opla lubią gubić olej, ogólnie też chodziło o starsze auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ewidentnie zrobił mnie w konia [emoji2955] kolego z tego silnika się nie leje, spód jest suchy, pracuję 70km od swojej miejscowości i jak tylko z rana wychodzę z pracy odjezdzam nią poza miejsce parkowania i sprawdzam czy coś przypadkiem nie kapneło. Nic nie widać, na kanale widać tylko że miska jest mokra nic więcej. Może uda mi się zrobić zdjęcie dzisiaj dołu sam zobaczysz.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to wygląda mniej więcej tak, lepszych zdjęć nie szło zrobić. d65ae129868d65fddb2471c6e68999c8.jpgf577c02d6c09ed5aea375614310372a6.jpg339a2ca2314e825ffd54d6a78f3a6350.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariat, proszę po polsku, dla mnie to magia nie wiem o co chodzi. Powiem tylko że dzisiaj przejechała 140km i zero przecieków. Nie mam pojęcia o co chodzi.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ra4yo napisał:

Powiem tylko że dzisiaj przejechała 140km i zero przecieków.

 

Zero przecieków a silnik mokry.

Weź go umyj gdy będzie zimny sprayem do mycia turbin  lub klocków hamulcowych.

I będziesz widział skąd olej wycieka.

Czy to uszczelka pokrywy zaworów czy UPG, czy oring od cewki zapłonowej

https://opel.7zap.com/pl/car/s93/p/1/58-4/#19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności