Skocz do zawartości

Półoś lewa Opel Vectra 1.9CDTI 2005r.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Forumowicze mam pytanie, czy półoś w silniku 1.9CDTI 120KM, skrzynia 6 o oznaczeniu F40 jest taka sama półoś lewa tak jak w skrzyni M32, czy już różni się długością i wieloklinem, mam drgania na kierownicy i budzie. Koła, zawieszenie są wykluczone a na lewej półosi wyczuwalny luz na przegubie wewnętrznym przy skrzyni. Z tego co wiem i czytałem mało kto poleca zakup nowego przegubu wewnętrznego bo są słabej jakości, lepiej ponoć całą półoś oryginalną, tylko teraz sporo jest tego w sprzedaży i mało kto potrafi określić skrzynie po demontażu półosi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie mogłem edytować...Kupiłem lewą półoś firmy GSP, jej ceny katalogowo wahają się od 220-370zł. Do skrzyni F40 i silnika 1.9CDTI 120KM pasuję półoś o wymiarach dł. 605mm, uzębienie skrzyni 27z, uzębienie koła 30z. Po otwarciu pudełka na pierwszy rzut oka wygląda to solidnie, lecz osłony przegubów/maszety są strasznie słabej jakości, podejrzewam że pół roku i do wymiany, zrobiłem przekładkę na gumy spidana. Ale niestety przeguby delikatnie strzelają, mimo zmian osłon i dorzucenia smaru, bo jakoś dziwnie mało fabrycznie wcisneli, koniec końców wyjdzie na to, że będę pewnie wymieniał ponownie za jakiś czas... ;) Na warsztatach polecają półosie marki Spidan, ceny zaczynają się od 700zł wzwyż.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polisie oczewiscie są inne w f40 jak m32. Co do gsp to z moich doświadczeń jest to zamiennik taki raczej średni słaby.   Spisane jak i libro to jedno i to samo bo należą do koncernu GKN. A to jest oryginał w wielu autach europejskich. I z GKN będzie to napewno mocne na lata tylko cena niestety jest wysoka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2019 o 12:38, wesol napisał:

Polisie oczewiscie są inne w f40 jak m32. Co do gsp to z moich doświadczeń jest to zamiennik taki raczej średni słaby.   Spisane jak i libro to jedno i to samo bo należą do koncernu GKN. A to jest oryginał w wielu autach europejskich. I z GKN będzie to napewno mocne na lata tylko cena niestety jest wysoka. 


Tyle dobrego, że nie lecę w żadne trasy już tylko lokalnie max 100km od domu. Stara półoś jest w razie całkowitej awarii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeguby kulkowe jeszcze idzie zregenerować. Przeguby typu trupod czyli te krzyżakowe z talerzykami już nie bo wypracowują się te główki krzyżaka pod tymi talerzykami. Robi się luz ćwierć, pół milimetra do jednego ale wtedy to już będzie duże bicie. Ważny jest też smar tam w przegubie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 24.07.2019 o 20:04, wesol napisał:

Przeguby kulkowe jeszcze idzie zregenerować. Przeguby typu trupod czyli te krzyżakowe z talerzykami już nie bo wypracowują się te główki krzyżaka pod tymi talerzykami. Robi się luz ćwierć, pół milimetra do jednego ale wtedy to już będzie duże bicie. Ważny jest też smar tam w przegubie. 

Zwracam honor półosi GSP, poza większym luzem wzdłużnym i małą ilością smaru na przegubach są w miarę dobre, a co się u mnie okazało, że strzela łącznik stabilizatora, normalnie łapię i się ugina pod siłą ręki i są słyszalne strzały, prawy łącznik sztywniutki, i jeszcze są stuki w okolicy tylnej poduszki skrzyni, choć wymieniałem na nową firmy Fortun Line. Czyli koniec końców nie taka tragedia ;) Wyszło jak złapałem kapcia i wrzucałem zestaw alusów ;) Naprawi się na przyszły weekend.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności