Skocz do zawartości

AMT mechanizm elektryczny podnośnika szyb - co i jak podłączyć?


Gość deser1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie kochani majsterkowicze Astry. Mam do Was gorące pytanie o poradę dotyczącą mechanizmu elektrycznego napędy podnośnika szyb firmy AMT który stosuje się by z użyciem oryginalnego manualnego podnośnika na korbkę zamienić w elektryczny w tylnych drzwiach.

Mam Astre 1.6 Kombi i teraz moje pytanie brzmi:

1. Chce założyć ten mechanizm elektryczny ale w którym miejscu przykręcić mocowania by nie kolidowały wkręcone śrubki od łap elektrycznego mechanizmu AMT z ruchomym manualnym podnośnikiem i szybą, proszę o jakieś fotki z zaznaczeniem opcji miejsca montażu, ułatwi to mi bardzo.

2. Jak podłączyć zasilanie tego silnika AMT do wiązki w drzwiach skoro nie mam okablowania wyprowadzonego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 godziny temu, deser1 napisał:

2. Jak podłączyć zasilanie tego silnika AMT do wiązki w drzwiach skoro nie mam okablowania wyprowadzonego?

Może przez Wi-Fi?

 

Nie rób sobie jaj, instrukcję na pewno dostałeś

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=2ahUKEwiL-rXY48LjAhUux4sKHV-9BHAQFjABegQIAhAC&url=http%3A%2F%2Fwww.pliki.amt-alarmy.pl%2Findex.php%3Fdir%3DAMT%2F%26download%3DPodnosniki%2Bszyb%2B%2B-%2BInstrukcja.pdf&usg=AOvVaw0uef7YmevpJT3E60JGJhyt

 

Zdejmij tapicerkę i przymierzaj.

Trudno o lepszy sposób montażu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, deser1 napisał:

Chce założyć ten mechanizm elektryczny

 

Odradzam.

Miałem taką zabawkę w Felicji i po roku zaczęło siadać.

 

Po kiego grzyba pakujesz się w jakieś zamienniki jak możesz kupić za male pieniądze używki oryginalne.?

Ja w Mery miesiąc temu do przednich drzwi założyłem za całe 150 zł.

Oryginał.

Wystarczy sprawdzić czy na odpowiednich pinach w przelotce masz prąd po włożeniu bezpiecznika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, adam1954 napisał:

 

Odradzam.

Miałem taką zabawkę w Felicji i po roku zaczęło siadać.

 

Po kiego grzyba pakujesz się w jakieś zamienniki jak możesz kupić za male pieniądze używki oryginalne.?

Ja w Mery miesiąc temu do przednich drzwi założyłem za całe 150 zł.

Oryginał.

Wystarczy sprawdzić czy na odpowiednich pinach w przelotce masz prąd po włożeniu bezpiecznika.


Nie idzie dostac napedu do astry kombi grrr na tylne drzwi dlatego!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alle widziałem prawy tył za 84zł

Pewnie lewy też się znajdzie.

Kiedyś pytało się na forumach, teraz może spytaj na FB?

Nie sądzę, żeby kombi byłó inne od sedana czy HB.

Zawsze możesz sprawdzić po numerach

https://opel.7zap.com/pl/car/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakie piny bo ja tak bardziej prosto bym wolal miec tłumaczone bo nie jestem zaawansowany, umiem pomajsterkować i chce zrobic to sam bo chce lepiej poznac swoje auto. Dlatego prosze o pomoc.

13 godzin temu, ja37 napisał:

Na alle widziałem prawy tył za 84zł

Pewnie lewy też się znajdzie.

Kiedyś pytało się na forumach, teraz może spytaj na FB?

Nie sądzę, żeby kombi byłó inne od sedana czy HB.

Zawsze możesz sprawdzić po numerach

https://opel.7zap.com/pl/car/

 

Uwierz mi różni sie od sedana i HB np. wycieciami w drzwiach i otworami na zaczepy i klamke. A mechanizm podnośnika nie jest na linke tylko na zębatke dlatego użyłem zestawu AMT.

Przyklad podnosnika prosze z alle...ktory wedlug ciebie ma pasowac a moj mechanizm jest znitowany i nie ma okablowania zasilajacego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryczny też jest nitowany, w te same miejsca, co korbelkowy.

Nie ma okablowania.......samo się nie pociągnie.

Będziesz na finiszu, to pomogę, teraz szkoda mi czasu i roboty, jak nie wykorzystasz.

 

Będziesz miał podnośniki - pisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ja37 napisał:

Elektryczny też jest nitowany, w te same miejsca, co korbelkowy.

Nie ma okablowania.......samo się nie pociągnie.

Będziesz na finiszu, to pomogę, teraz szkoda mi czasu i roboty, jak nie wykorzystasz.

 

Będziesz miał podnośniki - pisz.

No mam mechanizm AMT i chce na nim zrobic elektryke a nie zeby zmieniac podnosnik skoro jest dobry i bardxiej wytrzymaly od linkowego stad taki temat na forum bo widze ze nikt tego nie zrobil jeszcze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności