Skocz do zawartości

Astra g 1.6 z16xe


Gość vennesla

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vennesla

Cześć jestem Adam mam problem z asterką 1.6 z16xe (automat) od czasu do czasu zdaży się że zgaśnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania czysciłem egr,przepustnice,nowe świece, cewka, pompa paliwa, komputer był podłączony podczas jazdy nie ma żadnego błędu wszystko jest niby ok według kompa a problem się pojawia jeszcze co bym mógł zrobić to wymienić zawór podcisnienia i czujnik położenia wału ale nie wiem czy to coś pomoże. Jeśli ktoś miał podobny problem to każda sugestia będzie pomocna dzięki z góry 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, vennesla napisał:

komputer był podłączony podczas jazdy nie ma żadnego błędu wszystko jest niby ok

 

To teraz podłącz komputer ponownie i nie szukaj błędów lecz anomalii w pracy czujników.

Szczególnie Jak zachowuje się EGR.

Czy nie zacina się na otwartej pozycji .

Jak zachowuje się czujnik wału .

Co się dzieje z paliwem ( ciśnienie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź działanie zaworu par paliwa jeszcze.

Nie masz kłopotów ze wskazaniami prędkościomierza?

 

Jeszcze pytanie - gaśnie tak sobie, czy czuć, że dławi go skrzynia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vennesla

Witam ponownie znalazłem winowajce (prawdopodobnie) . w przepustnicy jest bardzo mała dziurka była zapchana czymś czarnym jak czysciłem pierwszy raz to jej nie czysciłem przeoczenie a ma wielkie znaczenie ta dziurka co do EGR to kupiłem nowy różnica jest kolosalna teraz także zobaczę co będzie się działo teraz mam nadziej ze będzie spokój dzięki za rady jak co to jesteś online 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo "mała odma" z pokrywy zaworów - chyba masz taką?

 

U mnie jak ta dziurka była zapchana, to turbo kopciło. Robiło się nadciśnienie w skrzyni korbowej.

Edytowane przez ja37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich astromaniakow. Mam Astre 1.6 16V 101 KM z 2003r. Mam podobny problem więc nie chcę zakładać nowego tematu. Chodzi mianowicie że nie mogę przekroczyć 3200 obrotów.  Po przekroczeniu tych obrotów spadają wolne obroty.  czasami pomaga jak wcisne sprzeglo silnik zgaśnie podczas jazdy i zapalenie go z biegu to wraca do normy i trzyma obroty. A czasami trzeba jej mocno pogazowac nawet do 6000 obr. Parę razy i problem też ustępuje do momentu kiedy znowu nie przekrocze tego zakresu obrotów. A dopiero moja Astra po 3000 obrotów ma moc.  Co może być przyczyną? Proszę pomóżcie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pisek napisał:

nie mogę przekroczyć 3200 obrotów.  Po przekroczeniu tych obrotów spadają wolne obroty

????????????

 

4 godziny temu, Pisek napisał:

po 3000 obrotów ma moc

szesnastki tak mają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności