Skocz do zawartości

Corsa C i Valvoline Maxlife 10W40


Gość damosw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przymierzam się do wymiany oleju. Do tej pory lany był olej GM 10W40. Nie będę ukrywał, troszkę go brał. 0,8L na 1000km.

Znajomy polecił mi spróbować zalać Valvoline Maxlife 10w40. Poczytałem trochę opinii na temat tego oleju i mam mieszane uczucia. Niektórzy piszą, że na Valvoline samochód chodził lepiej, inni z kole pisali, że ten olej rozszczelnił uszczelki..

Czy jest ktoś z was korzysta z tego oleju ? Mógłby napisać co sądzi.

 

Edit 1. Przebieg corsy ponad 200k.

 

Pozdrawiam ! :)

Edytowane przez damosw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przeszedłem z Castrola na Vavoline i jeździłem benzyną/dieslem na tym oleju byłem zadowolony, ponoć Castrol miał złe opinie nawet wśród sprzedających kilka lat temu, nie wiem jak jest teraz. Obecnie mam olej GM, ale jak już bym miał zmieniać jak na te czasy to Vavoline albo Motul (bardzo dobre opinie).

Znajomy ma Borę 1.8T 180KM i bierze mu 0.4-0.5 na 1000km, ale niby to norma w jego silniku. Też dosyć ostro jeździ, u ciebie dosyć sporo jak na 1.2 w Corsie, możliwe że nic nie da zmiana oleju.

 

Nasz administrator Adam przerabiał temat ze spalaniem oleju, już nie pamiętam ale chyba stosował jakiś preparat co zmniejszyło pochłanianie oleju. Może się wypowie tu w temacie ;) 

Edytowane przez WariatPSM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tutaj nie chodzi i cudy za sprawą zmiany oleju, ale żeby nie było jeszcze gorzej. Pytałem ze względu na dość częste negatywne opinie na temat oleju GM a i to, że zaglądałem do książeczki serwisowej i pierwszemu właścicielowi wlali 10W40 przy 40.000 przebiegu  :o

Pomimo, że tylko dwie odpowiedzi, więc chyba nikt do corsy nie zalewa, to wczoraj postanowiłem zaryzykować i wlałem Valvoline Maxlife 10w40.

Z pierwszych zauważalnych różnic:

  • Silnik zauważalnie ciszej pracuje! Zwłaszcza zaraz po odpaleniu gdy jest zimy oraz na obrotach > 3000rpm.
  • Po starcie szybciej znika kontrolka czujnika oleju,
  • Temperatura jest ciut wyższa w trakcie jazdy.
Edytowane przez damosw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, damosw napisał:

Panowie, tutaj nie chodzi i cudy za sprawą zmiany oleju, ale żeby nie było jeszcze gorzej. Pytałem ze względu na dość częste negatywne opinie na temat oleju GM a i to, że zaglądałem do książeczki serwisowej i pierwszemu właścicielowi wlali 10W40 przy 40.000 przebiegu  :o

Pomimo, że tylko dwie odpowiedzi, więc chyba nikt do corsy nie zalewa, to wczoraj postanowiłem zaryzykować i wlałem Valvoline Maxlife 10w40.

Z pierwszych zauważalnych różnic:

  • Silnik zauważalnie ciszej pracuje! Zwłaszcza zaraz po odpaleniu gdy jest zimy oraz na obrotach > 3000rpm.
  • Po starcie szybciej znika kontrolka czujnika oleju,
  • Temperatura jest ciut wyższa w trakcie jazdy.

Pełno teraz podróbek nawet GM wychodziły bez hologramów na bańkach i kto teraz powie, że to był oryginał czy nie...Póki nic się nie dzieje to nie warto zmieniać oleju, w twoim przypadku jak widzę poprawa, bardzo dobrze. Pamiętaj, że jak zaczniesz lać jakieś cuda wianki do oleju doktory itp. to już przy każdej wymianie rób tak samo ;)  

 

Co do Vavoline słyszałem, że ma rozlewnie w Stanach Zjednoczonych, a w Europie tylko w Holandii i może jak na razie dzięki temu trzyma markę i poziom :) 

Edytowane przez WariatPSM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, damosw napisał:

Silnik zauważalnie ciszej pracuje!

 

Też to zauważyłem

 

2 godziny temu, damosw napisał:

Po starcie szybciej znika kontrolka czujnika oleju,

 

To może być przyczyna jakości oleju.i tego że nowy .

2 godziny temu, damosw napisał:

Temperatura jest ciut wyższa w trakcie jazdy.

 

U mnie tego nie zauważyłem.

Sprawdź termostat czy nie zacina się .

Najlepiej sprawdzić jaka jest temp. na komputerze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość raczek99915

Mam kolego zalany valvoline maxlife do mojej Corsy 1,2 i auto o niebo lepiej pracuje na tym oleju ciszej zaczeł chodzić silnik ale po drodze wymieniłem dwa razy inne jeszcze Oleje z różnych przyczyn więc może też syf poszedł ze starymi olejami . Ale do dzis leje Valvoline polecił mi mechanik i miał racje pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności