Skocz do zawartości

astra h z18xe błąd u2105-00 w module ehps


grooby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj padł mi akumulator (Astra h z18xe) kupiłem nowy włożyłem pokasowałem błędy (ponieważ  kreciłem na rozładowanym) potem odpaliłem poczekałem do włączenia  wentylatora i ciągle mam błąd u2105-00 ale w module ehps kasuje go i potem odrazu odczytuje nie ma (włączony wyłączony silnik) to samo pokazuje się i moduł ogólnie dziwnie się przedstawia poniewaz data jest 020202.... Wczesniej nie zauważyłem błędu,  na desce się nie świeci  dodatkowo w programowaniu ehps mam sterownik silnika ze obecny a reszta nie i jeszcze tak jedna opcja ale np. skretne lampy itp nie mam zaznaczone że są obecne a ogólnie mam itd wszystko stamtąd mam a jest jako nieobecne. Tak ma byc ? dlaczego ten błąd jest tylko w module ehps skoro tyczy się silnika. Z góry dziekuje. 

 

ps. nie wiedziałem gdzie temat podpiąć bo bardziej dotyczy silnika niz innych elementów.

Edytowane przez grooby

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że u Kasi też z18xe też po padnięciu aku też wyświetla się błąd tego ogrzewania....

Też nie mam pomysłu, jak to ugryźć.

Jak wymyślisz, to daj znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Tech dałby rady.

Albo ponowne odpięcie aku.

Ale w sumie to błąd komunikacji więc sprawdził bym tą wtyczkę X12

2019-08-10_205910.png

 

 

2019-08-10_210115.png

 

Pin 2 - zielony

Pin 3 -biały

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jutro rano odepne aku zobacze tą wtyczke (chyba gdzieś  koło akumulatora i skrzynki z bezpiecznikami) i dam znac. A co z tym programowaniem zaprogramować mu te inne moduły ze obecne? ponieważ w sumie wszystko mam z tamtych opcji(lampy, amory, przycisk sport itp) czy opcom nie da rady? A czy jazda z tym czymś grozi? Puki co jedzie normalnie sport działa.

Edytowane przez grooby

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz i wcześniej działało a teraz nie to ja bym spróbował 

Ja jeszcze spróbował bym jak w elektrycznym wspomaganiu przekręcić kierownicą do oporu w lewo i w prawo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, grooby napisał:

ładowanie ok ponad 14v podłącze akumulator od nowa i zobaczymy co to da bo auto normalnie śmiga .

akumulator podpięty od nowa dalej to samo nigdzie błędu tylko w wspomaganiu będę monitorować jak coś dam znać jak by ktos wpadl na pomysł to dajcie znać. A wtyczki tej x12 nie mogłem rozpiać kiepski dostęp a że dziś niedziela dałem spokuj. Mam pytanie jeszcze nie zwiazane z tym mam błąd b1385 (od zawsze go mam) i gdzie jest ten bezpiecznik może ktoś sie orientuje? bo sprawdzałem pod maska są raczej wszystkie ok. z góry dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności