Skocz do zawartości

opóźnione turbo DTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy mam pierwszy raz disla z turbiną astra II dti 2000 r jak dodaje gazu na postoju to przy 2000 tys. obrotów robi taki odgłos trrrrrrrrrrrr kolega mówi że to turbo działa czy to prawda czy coś innego

Trrrr to prawdopodobnie robią zawory :lol: Turbina rosi ssssssssssss :P heheh turbina świszcze choc nowa nie powinna byc szczególnie słyszalna ( moze odrobinke ). Uszkodzona turbina skutkuje brakiem przyśpieszenia ,pluciem oleju do Intercoolera. Typowe problemy:

 

- luzy na wirniku

- wytarte uszczelnienia

- zapchane kanały olejowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Luzy na turbo to tylko poprzeczne nie sa wskazane( oznaczaja rychly koniec). Wzdluzny to jak jest 1-2 mm to jest jeszcze okej ale slyszalem ze kilka osob na tyrbinach GT 22 mialo nawet wzdluznego podchodzacego pod 5 mm i bylo okej ( choc watpie by to bylo normalne) a turbo swierzo praktycznie po regeneracji.

Wracajac do sprawy poznego wstawania to maga byc przyczyny: Zapchany uklad wylotowy( przewaznie kat), Niedomagajaca pompa vac ktor anie zapodaje odpowiedniego podcisnienia ( tez dosc czesta usterka), problem z wezykami i elektrozaworkami( raczej wezyki siadaja). Polecam sprawdzic w kolejnosci: vac i wezyki, potem sie wziasc za elektrozaworki ( wystarczy pozamieniac je bo sa trzy w silnikach 2.0) a na koniec wypruć kata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek u mnie pomogło http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=19866 niewiem niestety jak u ciebie... faktycznie zgodnie z sugestią Wesołego zastanawiałbym sie nad pompą Vacuum.

 

Ps. Jeżeli ma ktos uszkodzoną taką pompkę proszę o PW chetnie kupie :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam. mam panowie problem ze swoja astra 2.0 dti. kiedy silnik jest zimny dziwnie działa turbo, wydaje dziwne dzwięki, po przejechaniu 5 km auto troche sie rozgrzeje i turbo zaczyna działac normalnie. nawet kiedy auto odpale i pracuje na postoju 10 minit to i tak trzy pierwsze załączenia sie turba wydaje te dziwne dzwieki . dolny wąż intercoolera jest troche mokry w oleju. auto ma przejechane 190 tys

mam też problem ze sprzęgłem, kiedy na postoju puszze pedał to słychać "klekot". podejrzewam ze to jest dwumas, jak go wymienic? czy musze wyciągać silnik czy poradze sobie w kanale?

z góry dziekuje za wszystkie porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel1924
Witam jestem tu nowy mam pierwszy raz disla z turbiną astra II dti 2000 r jak dodaje gazu na postoju to przy 2000 tys. obrotów robi taki odgłos trrrrrrrrrrrr kolega mówi że to turbo działa czy to prawda czy coś innego

 

Trrrr to prawdopodobnie robią zawory :o

 

Można coś więcej na temat zaworów? U mnie też jest na biegu jałowym słychać przy 2000obr trrrrrr....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat zaworów dużo ci nie napisze, wiem tylko ze jeżeli stan płynu chodniczego będzie poniżej minimu to odbija sie to na zoworach. nie wiem czym to jest spowodowane ale jak to usłyszałem od mechanika to zacząłem tego pilnować. w tych silnikach już nic mnie nie zdziwi one są inne niz pozostałe, same z nimi problemy. trzeba niestety dobrze o nie dbać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności