Skocz do zawartości

Opel meriva A 2008 LPG wypadanie zapłonu czy na pewno remont głowicy ?


Gość Krzysiekkriwe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiekkriwe

Witam,

Kupiłem Merive A 2008 z silnikiem Z16XEP z gazem od 2009 roku przebieg 190000 tys km . Problem polega na tym, że na zimnym silniku po odpaleniu szarpie czuć, że auto sie trzęsie jak w żadnym innym w którym kiedykolwiek wcześniej siedziałem a nie miał poduszek załatwionych :) Kolejna sprawa brak mocy czasami po redukcji biegu na niskich obrotach ( przejazd kolejowy, ostry zakręt ), a przy jezdzie ze stałą prędkością w momencie w którym nie dodaję lub nie ujmuję gazu zaczyna szarpać. NO ale nie zawsze .... są dni w których jeździ sie dobrze nie ma jakiś większych problemów, a są takie kiedy przez 20 min szarpie później sie uspokaja ale wydaje mi sie ze mocy delikatnie brakuje   przy dodawaniu gazu.. Błędy ..hmm mam najprostszą kostke do zaczytywania błędów i kiedy autem jedzie sie w miarę normalnie to mam tylko P0300 przez 1 tygodnie 2 robiąc 300 km w tym czasie. Jest tak że, błędy są P0300 , P0301, p0302, 3 i 4 w tedy szarpie mocno i kontrolka  "check engine "swieci się podczas jazdy. co do zapłonu patrzył jeden mechanik sprawdzał świece niby oryginalne i wymienione, cewka tez oryginalna i nowa przepustnica wymieniana na jakąś używkę no i doszedł do wniosku ze zawory do roboty czyli remont głowicy,  mam znajomego mechanika innego który jeździł tez tym autem parę km  i mówi ze nie słyszy zaworów. Auto naprawdę na ciepłym silniku prawie nie słychać. Dodam ża auto kupiłem w Polsce sprowadzane z zagranicy dziwi mnie spalanie gazu bo jest takie samo jak benzyny z tego co zauważyłem. może ktoś spotkał sie z podobnym tematem. na banzynie tez szapie . Zastanawiałem sie  też nad   EGR czy nie jest zatkany

 

 
Edytowane przez Krzysiekkriwe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość deodekabokat
A odepnij całkiem gaz i pojeździj na Pb.
Wszystkie emulatory też odepnij, przywróć do stanu tylko benzynowego.
Odpociać instalację pb. Ciekawa rada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, deodekabokat napisał:
12 godzin temu, ja37 napisał:
A odepnij całkiem gaz i pojeździj na Pb.
Wszystkie emulatory też odepnij, przywróć do stanu tylko benzynowego.

Odpociać instalację pb. Ciekawa rada.

Nie chodzi o benzynę tylko instalacje LPG.

Odciąć na przykład wypinając bezpiecznik od LPG.

Pojeździć na samej beni 100 - 200km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności