Skocz do zawartości

Problem z zamkiem Twintop


Gość Kniec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stałem się szczęśliwym posiadaczem Opla astry H w wersji cabrio. Niestety pojawił się problem z zamkiem. Często zdarza się tak, że zamek nie blokuje zapadki. Objawia się to tym, że po zamknięciu drzwi nie zeskakuje na poszczególne zamknięcie, drzwi po prostu odbijają się, albo nie są zamknięte. Ręczne zamykanie zamka jednoczesne otwieranie klamki powoduje powrót do stanu naturalnego i zamek działa. Mechanik stwierdził do wymiany kaseta. Kaseta dedykowana do tego samochodu kosztuje kosmos i na zamówienie 2 tygodnie, czy ktoś jest stanie stwierdzić, czy kasetę zwykłej Astry da się podłączyć do drzwi cabrio? Ewentualnie inne pomysły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze szukam po numerze OEM
13105938 - Raczej na pewno ten zamek. Alledrogo/olx/ebay w życiu o tym nie słyszało. Nie ma ani aktualnych ani archiwalnych ofert
13210744 - Jakiś zamiennik. Jedna osoba wystawiała rok temu, że do cabrio. Reszta to oferty zamka Zafiry B
13220369 - Tego to najbardziej nie rozumiem. Katalog części opla jasno mówi, że to do Anglika Zafiry B i Astry H. Jednak Alledrogo/olx/ebay jest tego pełne. Czemu na polskich stronach jest więcej angielskich zamków - nie wiem. Chociaż równie dobrze mogę się mylić i to nie jest od anglika <znalazłem też jedną ofertę Twintopa wysłałem nawet zapytanie do sprzedawcy czy to przypadkiem nie jest od anglika>
13210748 - Oferty Astry H Zafiry B. Nie ma żadnej od Twintopa.
Niby OEM się zgadza. Jednak no ani Zafira B ani Astra H nie ma tego uchylania drzwi. Do tego martwię się o linkę drzwi w twintopie są sporo dłuższe //chociaż nie wiem czy też nie można byłoby jej po prostu przełożyć i czy będzie pasować//. No i niestety na stronie katalogu części zamiennych opla też nie ma wyboru Opla Astry Twintop'a. Po prostu pokazuje do Opla astry jako całości <chyba że źle patrzę> 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też tak że wszystkie "AH" mają takie same zamki różnica będzie tylko w wersji Euro i GB,  jest jeszcze wersja bez kluczyka.

Ale to już byś musiał odczytać nr katalogowy części na swoim zamku, albo w katalogu szukać po nr VIN -  https://opel.7zap.com/pl/car/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek z Opla astry H zwykłej pasuje elegancko, tylko linkę wyciągnąć i wymienić bo twintop ma dłuższą. Problem tylko taki że ta opcja co jak podchodzisz blisko samochodu z kluczykiem samemu otwiera nie działa, ale na co to komu. A tak to elo gra i śmiga.
Dzięki problem rozwiązany.
Użyłem częsci 13210748 jakby kogoś interesowało w przyszłości

Edytowane przez Kniec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość malyy0077

witam, wracajac do tematu. czy ty masz wersje bez kluczyka tylko sam pilot i odpalanie na guzik? i czy drzwi ci sie domykaly przez nacisniecie palca na klamke? mam ten sam problem i nigdzie nie moge znalezc zamka z moimi numerami.

W dniu 26.09.2019 o 21:59, Gość Kniec napisał:

Witam, stałem się szczęśliwym posiadaczem Opla astry H w wersji cabrio. Niestety pojawił się problem z zamkiem. Często zdarza się tak, że zamek nie blokuje zapadki. Objawia się to tym, że po zamknięciu drzwi nie zeskakuje na poszczególne zamknięcie, drzwi po prostu odbijają się, albo nie są zamknięte. Ręczne zamykanie zamka jednoczesne otwieranie klamki powoduje powrót do stanu naturalnego i zamek działa. Mechanik stwierdził do wymiany kaseta. Kaseta dedykowana do tego samochodu kosztuje kosmos i na zamówienie 2 tygodnie, czy ktoś jest stanie stwierdzić, czy kasetę zwykłej Astry da się podłączyć do drzwi cabrio? Ewentualnie inne pomysły.

napisz czy ty masz wersje bez kluczyka i tylko sam pilot? bo ja mam ten sam problem i nigdzie nie moge znalezc takiego zamka. moje numery to 13210744 czy ty masz taki sam? i ten zamiennik ci pasuje i dziala?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności