Skocz do zawartości

[Astra H] - dziwne zachowanie auta + mrugające światła wsteczne


Gość mlody92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie udało mi się znaleźć podobnego przypadku, więc zamieszczam tu. Może akurat się uda ;)

Pacjent: Astra h 2.0T z20ler 200KM.

2x w ciągu 4 miesięcy zdarzyło się, że podczas przyspieszania pojawiał się problem, ponieważ w różnym momencie coś było nie tak z zapłonem/turbem. Dokładniej mówiąc po prostu przestawało przyspieszać(tak jakby nie było mocy/rozłączało turbo).  Na początku myślałem, że to problem z turbiną, ale się okazuje (2x mi ktoś mówi), że wtedy mruga mi światło wsteczne czyli wychodzi na to, że jest coś z elektroniką skoszone. Czy ma ktoś jakiś pomysł co jest częścią wspólną turbiny/zapłonu oraz światła wstecznego? Dodam, że turbo nie odłącza bo później działa ok.

Ma ktoś pomysł od czego zacząć?  

Pozdrawiam

Edytowane przez mlody92

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mówi opcom?

Jak nie wiesz, to się dowiedz.

 

Nie próbowałem, ale jutro spróbuję nacisnąć hamulec i przyspieszać.

Stary numer do wq...ania debili na drodze.

Edytowane przez ja37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny błąd, który udało mi się znaleźć to B3445-00 Rear Left Brake Light Circuit Malfunction

Edytowane przez mlody92

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ja37 zawsze pozostaje kwestia ceny takiej usługi :D Skoro świeci, to może zaśniedział styk i wystarczy poprawić. Jak się rozszczelni to lubi tam sobie zaparowywać i o śniedź nie trudno. Po zabiegu skasować błąd i obserwować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2019 o 20:24, ja37 napisał:

No i?

Mam pojechać i wymienić ci żarófffkę?

Ale czy ja napisałem ze chodzi mi o żarówkę stopu? Po 1 tam są światła ledowe a po drugie problem dotyczy migania żarówki od wstecznego przy jeździe do przodu i w tym czasie złej pracy silnika. Także nie rozumiem Twoich uszczypliwości...
 

 

Problemem najpewniej faktycznie jest styk tylko chciałem się dowiedzieć gdzie jest wspólny sterownik turba/zapłonu i wstecznego. No ale cóż, muszę próbować znaleźć w innym miejscu pomoc. Pozdrawiam
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ja37 napisał:

To jak nauczysz się czytać błędy ze zrozumieniem, to pogadamy.

Ehhh. Dobra, widzę, że nie na sensu kontynuować tematu. 
Czytać potrafię, nie musisz się o to martwić i wiem co oznacza ten błąd. Podałem go, bo może razem

z moimi objawami kogoś naprowadzi.

 


Jak zawsze czas na samodzielną walkę z problemem bez wskazówek. Jeśli uda mi się rozwiązać problem to oczywiście podzielę się z reszta forumowiczów. 
 

Edytowane przez mlody92

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności