Skocz do zawartości

Kontrolka rezerwy paliwa oraz dziwna rzecz przy wlewie paliwa (1.7cdti) lift


Gość BedrOK

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

 

Nie chcę sprawdzać, wiem że to jest szkodliwe dla autka i nie mam zamiaru wyżyłowywać go do końca rezerwy, ale w naszych Merivach mamy jakby dwa poziomy rezerwy:

 

  1. rezerwa pali się ciągle
  2. rezerwa świeci przerywanie (mruga), następuje po świeceniu ciągłym

 

Ile litrów ropy oraz ile średnio kilometrów jesteśmy w stanie pokonać na palącej się ciągle rezerwie, a ile na mrugającej?

 

A druga sprawa dotyczy tego czegoś przy wlewie, do czego to służy? można to zdjąć i wziąć do ręki, zdjęcie zapożyczone z neta,

Screenshot_2019-10-17 meriva a wlew paliwa - Szukaj w Google.png

Edytowane przez BedrOK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie męcz auta na rezerwie bo zbiera wtedy najwięcej syfu i zapycha szybciej filtry i pompę paliwa jeśli jest w baku (cały układ paliwowy). U mnie rezerwa zapala się przy 100-120km pokazując na komputerze, i wole nie sprawdzać do końca czy starczy na 50km czy 100km. Tym bardziej, że idzie jesień i ujemne temperatury tuż tuż. 

 

A to na zdjęciu to ciekawa zagadka, może taka bajera jak felgę nałożysz żeby wycentrować i wsadzić śrubę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, WariatPSM napisał:

może taka bajera jak felgę nałożysz żeby wycentrować i wsadzić śrubę?

Nakłada się to na nakrętkę wentyla i łatwo jest odkręcić nie brudząc palców...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa jest na ok 100km a migająca ok 40km. To przy wlewie to nasadka na nakrętkę wentyla służąca do odkręcenia bez brudzenia rąk jak wspomniał arkos ewentualnie ułatwiająca odkręcanie, gdy mamy krótkie wentyle w feldze i zamontowane np. kołpaki - wtedy trudniej z dostępem palcami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktokolwiek jej używał, bo mojej chyba nikt, ciekawe czy Meriva ma więcej takich ciekawych ukrytych bajerów, a typu włączenie kierunkowskazów jedno pociągnięcie i mryg 3x

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kierunkami to już powoli jest wprowadzane od jakiegoś czasu, jeżdżę teraz nowszym Iveco Daily i jak raz nacisnę to mruga kierunek x6. W sumie to i lepiej bo jest bardziej widoczny zamiar wykonania jakiegoś manewru, kierowca jadący za tobą czy przed może trafniej ocenić sytuacje i wie jak ma się zachować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da sie coś takiego wprowadzić w merivach? 

Za pomocą czegoś takiego https://allegro.pl/oferta/polski-modul-komfortu-kierunkowskazow-1x-3x-8594894593?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 A do mijania że same się włączą chyba że da się to ustawić automatycznie po odpaleniu auta 

https://allegro.pl/oferta/polski-automatyczny-wlacznik-swiatel-mijania-5332957220?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności