Skocz do zawartości

Opel Corsa C z12xe grzechotanie


Gość byqqqqu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam Corse C, praktycznie od nowości. Jeździ teraz na oleju valvoline 10w40. Ma 110 tysięcy nalotu.

 

Na początku roku został zrobiony kompletny rozrząd, uszczelniacze zaworowe, wszystkie uszczelki. Silnik czysty, wszystko myte ale bardzo czyste.

 

Chwilę po odpaleniu silnik grzechocze, czy to popychacze? Słyszałem, że często grzechoczą w tych autach. Drugie podejrzenie to pompa oleju, ale czy jest szansa że przy takim przebiegu padła? Podłączę zewnętrzny czujnik ciśnienia oleju pod oryginalne miejsce na czujnik i sprawdzę, tutaj pojawia się drugie pytanie. Jakie powinny być prawidłowe wartości? Zaraz po odpaleniu, na zimnym, oraz na rozgrzanym, na wolnych obrotach i w granicach 3000.

 

Pozdrawiam oraz czekam na odpowiedzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim oleju autko jeździło wcześniej? - nie chodzi o markę tylko rodzaj.

Może być tak że to nie popychacze tylko napinacz łańcucha się odzywa - przebieg nie jest taki duży jak na ten silnik ale powinien pracować na oleju syntetycznym a nie półsyntetyku - ale to jest moje zdanie.

Warto by ktoś posłuchał tego "grzechotania" - nagraj i wstaw tu na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, rafalgrzegorz napisał:

Na jakim oleju autko jeździło wcześniej? - nie chodzi o markę tylko rodzaj.

Może być tak że to nie popychacze tylko napinacz łańcucha się odzywa - przebieg nie jest taki duży jak na ten silnik ale powinien pracować na oleju syntetycznym a nie półsyntetyku - ale to jest moje zdanie.

Warto by ktoś posłuchał tego "grzechotania" - nagraj i wstaw tu na forum.

 

Tak jak napisałem, jakieś 8 tysięcy km temu był zmieniany rozrząd na nowy. Myślisz że tak "odrazu" by się odezwał? Zaznaczam, że zaraz po rozrządzie auto też grzechotało, wraz z kolegą stwierdziliśmy że popychacze ale ostatnio zaczął mnie martwić temat kiedy usłyszałem, że w tych motorach nie dają czasem sobie rady pompy oleju.

 

Autko jeździ już od jakiś 7 lat na 10w40 maxlife, półsyntetyk. Myślisz, że to nie byłaby głupota wrócić teraz do pełnego syntetyka?

 

Postaram się dziś nagrać filmik z grzechotania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze pomierzył ciśnienie oleju.

To 20 minut roboty a coś wiecej powie niż domysły

 

1,5 bara na wolnych przy zagrzanym silniku.

 

Ja bym mu zmienił na 5W40

 

 

 

 

Na marginesie to zacznij czytać forum i pisać w tematach pokrewnych.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2019 o 08:38, adam1954 napisał:

Ja bym jeszcze pomierzył ciśnienie oleju.

To 20 minut roboty a coś wiecej powie niż domysły

 

1,5 bara na wolnych przy zagrzanym silniku.

 

Ja bym mu zmienił na 5W40

 

 

 

 

Na marginesie to zacznij czytać forum i pisać w tematach pokrewnych.

 

 

 

Tak jak radzisz chyba wrócę do syntetyka pełnego. Wleci 5w40 Valvoline synpower. Zadowolony jestem z tego oleju chyba że również polecisz jakiś inny? Przed wymianą polecasz wlać płukankę przed zmianą na pełen syntetyk?

 

Co do ciśnienia to jutro się za to zabiorę.

 

W dniu 19.10.2019 o 08:55, steraf napisał:

U mnie też grzechocze (corsa D Z12XEP, ale rozrząd chyba taki sam). Problem bardzo częsty w oplowskich silnikach na łańcuchu. "Pewnej" diagnozy nie znalazłem, same domysły.

 

Właśnie dlatego nie wiem jak się za to zabrać. Nowy rozrząd, zmieniłbym popychacze ale co jeśli dalej będzie to samo?

 

Wrzucam filmik z tego grzechotnika mojego ehhh...

 

 

Edytowane przez byqqqqu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
13 minut temu, byqqqqu napisał:

Ciśnienie zmierzone, na wolnych 4 bary około 3 tysięcy dochodzi do 6 barów.

 

 

I już bym się martwił.

Pisałem że na wolnych ma mieć 1.5 bara(silnik zagrzany)

A 4.5 bara po podniesieniu obrotów.

Zawór zwrotny do wyczyszczenia moim zdaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności