Skocz do zawartości

Szyby i drzwi same się otwierają.


Gość AdiKKK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Moje auto to Opel Astra J, 2015 rok, 1,4 LPG. Manualna skrzynia biegów.
Problem jest następujący: Czasem w nocy szyby same się opuszczają, a drzwi same się odblokowują. Problem występuje niezależnie od miejsca parkowania. Ostatnio na stacji benzynowej po tankowaniu  auta, chciałem zamknąć auto żeby iść zapłacić, jednak nie dało się tego zrobić z pilota. Musiałem ręcznie zamknąć wszystkie drzwi. Z kolei dzisiejszej nocy auto samo odblokowało wszystkie zamki, na szczęście szyby się nie opuściły tym razem.
Co może być powodem tego że szyby same się opuszczają i drzwi same się odblokowują? Jak wspomniałem dzieje się to co jakiś czas, nie codziennie.
Byłem już w salonie Opel EUROMARKET w Krakowie na ul. Mogilskiej, jednak tam wzięli kasę i tylko podpięli komputer, który nic nie wykazał. Po około miesiącu i kolejnej mojej wizycie u nich, zgrali z komputera wszystkie dane i mieli to wysłać do fabryki Opla w Gliwicach jak to określił pracownik serwisu. Od tego momentu minęły już 4 miesiące i nikt nie raczył się ze mną skontaktować, a po moim telefonie stwierdzili że pracownik zajmujący się moją sprawą odszedł z pracy i nikomu nie przekazał sprawy. Stąd wolę zasięgnąć Waszej rady szanowni użytkownicy Opli, czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem jak u mnie, tj. samoczynne otwieranie się szyb i odblokowywanie drzwi.
Proszę o jakieś konkretne rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem przycisk od pilota nie szwankuje?

Masz domykane szyb z pilota?

 

Włóż kluczyk do metalowej puszki szczelnej po zamknięciu samochodu. Zobaczysz czy pomoże. Ew wyjmij baterie z tego kluczyka który zwykle używasz i użyj zapasowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, deodekabokat napisał:

A czy przypadkiem przycisk od pilota nie szwankuje?

Masz domykane szyb z pilota?

 

Włóż kluczyk do metalowej puszki szczelnej po zamknięciu samochodu. Zobaczysz czy pomoże. Ew wyjmij baterie z tego kluczyka który zwykle używasz i użyj zapasowego.

Już tak zrobiłem. Używam obecnie zapasowego kluczyka i dalej jest to samo. Zauważyłem, że najczęściej dzieje się to jak jest duża wilgoć w powietrzu.

Edytowane przez AdiKKK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ciśnij dalej serwis.

Sam chcesz to naprawić?

Ok .

W co jesteś wyposażony aby diagnozować usterkę?

Program diagnostyczny którym sam byś mógł posprawdzać co się dzieje?

Po drugie pytanie myślę podstawowe co potrafisz zrobić przy aucie w którym prawie podstawą jest elektronika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2019 o 17:21, adam1954 napisał:

Moim zdaniem ciśnij dalej serwis.

Sam chcesz to naprawić?

Ok .

W co jesteś wyposażony aby diagnozować usterkę?

Program diagnostyczny którym sam byś mógł posprawdzać co się dzieje?

Po drugie pytanie myślę podstawowe co potrafisz zrobić przy aucie w którym prawie podstawą jest elektronika?

Byłem dzis w serwisie i zostawilem auto. Po 2h zadzwonili  serwisu i zaproponowali wyłączenie modulu komformu (co kosztuje ponad 400zł), jednak nie gwarantuja ze to usunie przyczyne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bystrzaki, ale wyłączenie w sensie restartu, czy trwałe na jakiś czas, bez jaj, sam możesz sobie odłączyć akumulator. Nie powinno się nic stać złego, no chyba że coś z ustawieniami LPG. Masz cały przełącznik szyb i ryglowania w drzwiach kierowcy? Jeśli tak to bym zaatakował, rozebrał przeczyścił i poskładał na nowo, może tam się coś dostało, albo któraś wiązka do drzwi się przerwała na peszlu/kablach i robi zwarcie? 

 

Po prostu sprawdź wszystkie elementy odpowiednie za szyby i drzwi, zamykanie/otwieranie. Wydaje mi się, że to któryś z przełączników. A jak to nie pomoże to podmienić moduł komfortu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WariatPSM napisał:

To są bystrzaki, ale wyłączenie w sensie restartu, czy trwałe na jakiś czas, bez jaj, sam możesz sobie odłączyć akumulator. Nie powinno się nic stać złego, no chyba że coś z ustawieniami LPG. Masz cały przełącznik szyb i ryglowania w drzwiach kierowcy? Jeśli tak to bym zaatakował, rozebrał przeczyścił i poskładał na nowo, może tam się coś dostało, albo któraś wiązka do drzwi się przerwała na peszlu/kablach i robi zwarcie? 

 

Po prostu sprawdź wszystkie elementy odpowiednie za szyby i drzwi, zamykanie/otwieranie. Wydaje mi się, że to któryś z przełączników. A jak to nie pomoże to podmienić moduł komfortu.

Własnie wrocilem od nich z "serwisu" i jedyne czego sie dowiedzialem to to, ze oni nie wiedza co to moze byc. Mieli podobne przypadki w policyjnych oplach i wlasnie wgrywali dla nich to oprogramowanie blokujace moduł komfortu i dla tego mi proponuja to samo tylko ze za prawie 500zł bo auto juz jest po gwarancji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności