Skocz do zawartości

Wymiana świec zapłonowych


Gość Jonny1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wymieniłem świece (podobno od nowości nie były wymieniane) i okazało sie że w jednym z kanałów jest spory brud (jakby piasek) było go trochę na cewce na zew. stronie no i jest sporo tego wewnątrz - jak na zdjęciu. Pozostałe są czyściutkie jak lusterko:

 

1.thumb.JPG.4e7c7ae646fc0eb253dbc73130186919.JPG

 

Czy wiecie co może być przyczyną, czy powinienem coś sprawdzić?

2.JPG

3.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej dostał się tam jakiś płyn, widać że coś chemicznego raczej nie sama woda, może przy wymianie jakiegoś elementu czy czyszczeniu silnika. Czyli ta powierzchnia niklowana jest trwale uszkodzona czy tylko zasyfiona tym nalotem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli płyn był do wysokości jak na zdjęciu to świeca i cewka mogła być zanurzona w nim a więc zwarcie do masy gotowe gdyby gumka (fajka) była lekko nieszczelna.

I cewka w taki sposób może powiedzieć papa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest możliwość aby zweryfikować czy cewka działa? bo mój silnik często ma wibracje i nie wiem, może to jest powodem? Przy wrzuceniu biegu, włączeniu klimy (w sensie jak sie go obciąży) wibracje się powiększają i są odczuwalne na kierownicy, pedałach no i słychać takie stukanie. Dodatkowo mechanik zauważył że silnik bardzo się czasie.

Od dwóch dni zauważyłem że jak jest zimny, dojadę do ulicy i wrzucę jedynkę to tak dwa razy jakby zacznie przerywać i wraca do normalnej pracy.

Edytowane przez Jonny1000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jonny1000 napisał:

a jest możliwość aby zweryfikować czy cewka działa?

Przeważnie będzie wypadanie zapłonu.

Program diagnostyczny to powinien pokazać.

 

 

Szarpanie u ciebie może być jeszcze powodem KZFR i ciśnieniem oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze to nie KZFR auto ma przejechane 47tys. Myślę że może być problemem z ta cewka, ciekawe czy można kupić zamontować i sprawdzić a jeżeli nic się nie zmieni to oddać? Najlepiej byłoby od kogoś pożyczyć że Śląska ale nie znam nikogo

 

A można wymienić same fajki

https://allegro.pl/oferta/cewka-zaplonowa-fajka-swiecy-do-opel-meriva-b-1-4-8158754647?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Edytowane przez Jonny1000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jonny1000 napisał:

A można wymienić same fajki

 

 

Tak .

Ja wymieniałem w Mery.

 

 

19 minut temu, Jonny1000 napisał:

Myślę że może być problemem z ta cewka,

 

Najlepiej sprawdź na komputerze co się dzieje.

 

19 minut temu, Jonny1000 napisał:

auto ma przejechane 47tys

 

 

47 tys i płyn w kielichu świecy?

Pierwsze trzeba by sprawdzić skąd się tam mógł wziąć.

Ja bym zmierzył kompresję.

Na zimnym podobnie zachowuje się jak w przypadku padającej UPG.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W merive A można wymienić same fajki A w B już raczej nie. Zauważyłem że ten zabrudzony kanał jest skrajny z prawej strony tuż przy pojemniku na plyn hamulcowy. Może ktoś dolewał i rozlał. Widać na zdjęciu że przed otworem jest ciemniejszy w porównaniu do pozostałych. Pewnie się coś tam wylało i wciekło do środka. 

Edytowane przez Jonny1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności