Skocz do zawartości

Skąd instalacja do przedniego czujnika ABS


Gość kiler22

Rekomendowane odpowiedzi

pacjent to Corsa C 1.0 z 2000 roku

Po doprowadzeniu różnych rzeczy do porządku  przyszedł czas na ABS

od samego początku świeciła się kontrolka oczywiście ABS nie działał

Opel scaner pokazał błąd czujnika prawego przedniego

Po zdjęciu koła i zanurkowaniu okazało się że czujnik jest wogóle nie podłączony  bo nie ma do niego instalacji

Wiem że kiedyś tam w swojej historii właśnie w ten prawy przód był samochód uderzony

jest szansa że ten przewód albo ktoś obciął albo gdzieś tam został zawinięty i ktoś o nim zapomniał

Teraz moje pytanie - jak przebiega ta instalacja do czujnika ??

Tzn którędy ??

od którego miejsca najlepiej zacząć szukanie ??

Ew czy ktoś wie jaki kolor mają przewody do tego czujnika ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny okrągły.

Podobny, jak od czujnika wału.

Podejrzewam, że idzie z wiązką do świateł, szukaj na odcinku nadkole/prawa lampa.

Edytowane przez ja37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiler22 masz tu przydatne screeny, kolory to brązowozielony i niebieskozielony... masz wtyczkę 2pinową przy czujniku i dalej już bez wtyczek po drodze bezpośrednio do modułu ABS... w mojej corsie kiedyś goście dla naprawy (po wypadku) dla łatwizny przecięli przewody i potem po chamsku skręcili (przy nadkolu), z czasem skręcenie całe "skorodowało" (zielony nalot) i u mnie to było winą braku odczytu... a skoro Twój opel jest po przejściach, to zacząłbym właśnie do sprawdzenia ciągłości przewodów.

1026389445_8542019-10-2610_19.thumb.png.5951f0b97dead6902605a30bf7aeb47d.png1575342423_8532019-10-2610_17.thumb.png.20c8e03fc17213de6d7e761a936d805c.png1507827365_8552019-10-2610_21.thumb.png.80776f03e742bafbf8df7125d38ad140.png

Edytowane przez bogoes
poprawienie stylistyki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat i pilny i nie bo dopiero jutro będę miał wolne i będę się mógł tym zająć . Więc zaglądam dzisiaj :mellow:

Bardzo dziękuje . jeśli dojdę do czegokolwiek to napewno napiszę

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok .

Znalazłem ten przewód

Był tak jak pisał

ja37

Był w wiązce do lampy . Tak jak przypuszczałem obcięty .

Przypomina trochę przewód  antenowy :mellow:

niestety jest go "za mało"  żeby starczył do wtyczki od czujnika ABSu . muszę na pobliskim szrocie  kupić kawałek przewodu  + wtyczkę  , polutować i zobaczyć jaki to przyniesie skutek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności