Skocz do zawartości

Kontrolka samochód z kluczem corsa d 1.2


Gość AndBB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny dzisiaj rano zapaliła mi się  kontrolka samochód  z kluczem. Dzieje się  tak tylko przy temperaturze poniżej 0 C. Byłem już z tym u mechanika niestety wg. niego (mechanika) w komputerze nie ma żadnych  błędów. Ja aby kontynuować jazdę muszę po zapaleniu kontrolki zgasić silnik i włączyć ponownie- kontrolka już nie świeci. Miał już ktoś podobne doświadczenia. Auto jest z 2010 silnik 1.2 moc 70 km, przebieg 75 tyś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AndBB napisał:

rano zapaliła mi się  kontrolka samochód  z kluczem

 

Wiec nie wyłączaj tej kontrolki tylko jedź do mechanika i nie gaś silnika dotąd aż odczyta błąd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że po zaswieceniu tej kontrolki silnik przechodzi w tryb awaryjny praktycznie nie da się tak jechać jedyne co robię to zjezdzam na pobocze i gasze silnik. Jeszcze tylko dodam iż po pełnym rozgrzaniu silnika problem nie występuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje albo próbować dojechać. Albo zostawić u mechanika na kilka dni.

Albo kupić interfejs i samemu do tego dojść.

Nikt ci nie powie co wywołuje ta kontrolka bo to forum motoryzacyjne a nie wróżek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że byłem już z tym u mechanika i nic nie znalazł, a jeśli chodzi o błąd to przecież nie pytałem jaki jest jego powód tylko czy ktoś  już miał  taką sytuację. Corsa d 1.2 to dosyć popularny model w Polsce. Objawy są dosyć specyficzne dodam tylko iż problem występuje od poprzedniej zimy, oczywiście potem wiosna, lato, jesień bez problemu aż do zimy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdiagnozuj błąd tą metodą z filmiku:

Później napisz co wyskoczyło, tak zastanawiam się czy robisz książkowe wymiany typu filtry/świece, miałeś problem rok temu w zimę i dalej ryzykujesz. Szkoda kasy na lawetę, jak nie poradzisz sobie to kup interfejs , na pewno taniej wyjdzie jak holowanie czy podjazdy co chwilę do mechanika. Albo zostaw auto niech odpali na zimnym i sprawdzi błąd.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, AndBB napisał:

jeśli chodzi o błąd to przecież nie pytałem jaki jest jego powód tylko czy ktoś  już miał  taką sytuację.

Ja osobiście miałem kilka razy .

Ale za każdym razem była inna przyczyna.

I mam ci teraz wyliczać co było.

A ty będziesz  po kolei wymieniał?

I pół silnika będziesz wymieniał?

Nie tędy droga.

Pokazuje się lampka to sprawa elektroniki silnika lub skrzyni.

Więc należy odczytać błędy jaki są powodem jej zaświecenia.

Mechanik nic nie widział bo zgaszeniu silnika błąd sie skasował

Napisałem co możesz zrobić.

Więc wykonaj jedną z tych czynności.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd jestem posiadaczem auta tj. od prawie 4 lat olej i filtry są wymieniane co rok czyli co 12 tyś kilometrów świec raczej nie podejrzewam bo auto pali na dotyk. Wcześniej była książka serwisowa uzupełniana przez ASO więc teoretycznie serwis tez powinien być ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym znał odpowiedź to bym nie próbował znaleźć pomocy na forum jeśli lokalny mechanik nie pomoże to zostanie mi warsztat specjalizujący się w oplach ew. ASO ale tego wolałbym uniknąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności