Skocz do zawartości

Błąd czujnika ciśnienia doładowania


Gość kondzio754

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kondzio754

Witam

 

Posiadam astre h 1.7 cdti 101 km z 2005 roku i od niedawna wywala mi błąd 10552  odczytany op-com  P0105-52 Ciśnienie atmosferyczne do ciśnienia ładowania - nieprawdopodobne

sprawdziłem parametry i pokazuje ciśnienie doładowania 307 błędu nie idzie skasować chyba że wcisnę gaz to wtedy znika i odczyt doładowania waha się w okolicach 120 , po puszczeniu gazu znowu wywala błąd i doładowanie jest na poziomie 307  i moje pytanie czy to będzie napewno winna uszkodzonego czujnika ?? dodam że został on porządnie wyczyszczony i to nic nie pomogło 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wszystko jest sprawne... natomiast jakimś cudem ktoś włożył odwrotnie wtyczkę czujnika, wprawdzie powinna nie pasować, ale już widziałem, jak niektórzy na siłę potrafią takie cuda:laugh:.... tak się składa, że na środkowym pinie jest sygnał, a z  jednej strony +5V, a z drugiej 0V, w przypadku zamiany dzielnik napięcia działa dokładnie odwrotnie, a tak jest u Ciebie, bez gazu max. doładowanie, gazujesz spada doładowanie.

1182890202_8942019-12-2100_21.png.a1fa777a2e734a94386490596216ff8a.png374107395_8932019-12-2100_20.png.b9b438d0eb31a25733a1d55391bf0840.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kondzio754

nie no sam czyściłem ten czujnik i powiem tak po czyszczeniu wykasowałem błąd poszedłem się przejechać i byłem w szoku jak auto idzie ale po przejechaniu może 3-4 km i zatrzymaniu się wyskoczyło auto z kluczykiem i auto juz nie miało mocy zgasiłem go i odpaliłem i już tylko czek i błąd 10552 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak: kabloteke tego czujnika sprawdził do ecm. Czyli odpinasz od tego map sensora i odpinasz wtyczkę od ecm. Jeden kabelek miernika w jeden pin wtyczki map sensora a drugi kabel miernika w pin wtyczki ecm. Wschenarach Najdziesz które piny. Tak przedzwaniasz kabloteke. Potem jeden kabelek miernika na masę auta a drugi kolejno w piny map sensora. Chodzi o sprawdzenie zwarcia z masą. Jeśli wszystko okej to kupujesz na znanym portalu map sensor nawet z używki za grosze zapewne i podmieniasz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Komar000

Witajcie, 

Temat całkiem świeży, więc nie będę zakładać nowego podobny mam problem - z map sensorem. Silnik z17dth. Problem objawia się takim samym błędem. Wskazania z czujnika po obd wykazują od 19kPa do max 80kPa w trakcie jazdy, z czego wydaje mi się że na wyłączonym silniku powinno pokazywać około 100kPa. Dziś wyjąłem czujnik celem wyczyszczenia. Jakie było moje zdziwnienie jak przed włożeniem go na swoje miejsce sprawdziłem wskazania i pokazało 100kPa. 

Zamontowałem przekręcam stacyjkę sprawdzam pomiar a tam 19kPa i oczywiście tryb awaryjny... Ruszanie przewodami przy wtyczce nic nie zmienia. Do czujnika dochodzi 5v. Czy to oznacza definitywny koniec czujnika czy ma ktoś pomysł jak do tego podejść skoro pokazywał teoretycznie prawidłową wartość przed zamontowaniem? 

 

Pozdrawiam! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar000

Informacja dla potomnych:

Czujnik został wymieniony na nowy firmy Delphi. Wskazania są prawidłowe, błędu nie ma.

 

PS przepraszam że post jeden pod drugim, ale wydaje mi się że już nie mogłem edytować albo nie potrafiłem znaleźć takiej opcji default_kwasny.gif

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności