Skocz do zawartości

Meriva A - xenony/spryskiwacze


Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafalt1717

Cześć,

kupiłem Merivę A 2005 r. z xenonami, ale będę ją odbierał za kilka dni.
Nie byłem świadom i nie sprawdziłem działania spryskiwaczy w zderzaku - meriva je posiada.
Nie wiedziałem też o tym, że spryskiwacze te działają w ten sposób, że wysuwają się ze zderzaka. 
Czy obecność drugiego zbiornika na płyn do spryskiwaczy pod maską świadczy właśnie o wyposażeniu xenonowym?
Pytam, ponieważ przy odbiorze będę sprawdzał spryskiwacze reflektorów i jeżeli są dwa zbiorniki płynu, xenony, a spryskiwacze by nie działały to prawdopodobnie wystarczyło by naprawić ich mechanizm?
Najbardziej nie chciałbym wariantu, że było coś kombinowane i jest to jakiś składak.

Na co jeszcze zwrócić uwagę w tym przypadku?

 

Dzięki za pomoc.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wpisze sobie nr VIN - i sam sprawdzi jak autko opuściło fabrykę. - https://opel.7zap.com/pl/car/

Z tego co mi wiadomo - opel montował przy spryskiwanych lampach zbiorniki na płyn o większej pojemności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rafalt1717 napisał:

W której pozycji powinny być spryskiwacze ujęte, bo mam problem ze znalezieniem.

Wpisujesz VIN - wyświetla ci się twoje autko - na końcu tabelki jest przycisk ze specyfikacją fabryczną - trzeba go nacisnąć i się otworzy.

Ale faktycznie wychodzi na to że mery z ksenonami ma 2 zbiorniki na płyn.

1 lampy - https://opel.7zap.com/pl/car/x03/p/15/6-0/#1

2 szyba przednia - https://opel.7zap.com/pl/car/x03/p/15/8-0/

Ale oczywiście mogę się mylić.

Aśka i Zośka ze spryskami lamp miały zbiorniki 4,5l  a bez 2,5l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalt1717

Z tej pierwszej strony znalazłem niby ksenony, ale jest tam wiele opcji których nie ma wgl. Podejrzewam że to bardziej co w tych autach można było mieć.
Na końcu tabeli mówisz w tym dodatkowe informacje? To by się zgadzało, jest ksenon i spryskiwacze.
 

Drugi link nie ma nic o światłach ksenonowych.

https://www.youtube.com/watch?v=lJB8rtPE9ZI
6:52 widać jeden zbiornik do spryskiwaczy i 7:00 jak obchodzi auto widać na podszybiu krótko drugi żółty koreczek i to też jest na płyn do sprysku, a 7:25 pokazuje jak pracują spryskiwacze i ja też miałem taki zderzak tylko nie sprawdziłem czy one działają... czy może to jakieś gówniane atrapy...

 

generalnie moja merivka, którą będę odbierał jest podobna do tej z filmu no i ma jeszcze ten podgrzewacz postojowy cały

 

to co pozostaje mi sprawdzenie spryskiwaczy przy odbiorze? one działają za każdym spryskiem szyby czy co jakiś czas? wytłumaczcie mi też jakie one mają zastosowanie bez wycieraczek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie nie wiem jak te spryski lamp działają ale na pewno nie przy każdym pryśnięciu szyb. Ale na pewno dosyć mocno pylą drobnymi kroplami/mgłą na szybę reflektora. 

Generalnie muszą być myte lampy i sprawne poziomowanie gdy są zastosowane lampy wyładowcze - brud powoduje sporą utratę światła ale też zniekształca snop co może oślepiać innych. To tak ja na "chłopski rozum" rozumiem - mogę się mylić.

Czy można częstotliwość ustawić nie wiem - ale powinno to być opisane w instrukcji obsługi.

Ja do Zosi z google mam na lapku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsę kiedyś widziałem z ksenonami unas w ASO.  Nie musi mieć spryskow ani poziomowania jeśli jest to zestaw ksenonowy z palnikami nie 35 Wat tylko 25 Wat. Chodzi oto że nie mają wtedy te ksenony tej ilości lumenów czy co tam i nie muszą mieć tego osprzętu. Mycie kloszy jest co któryś tam raz mycia szyb- co 3 czy co 5 przynajmniej przy seryjnym ustawieniu. Tak samo jak czasy działania itp bo jest tam parę różnych ustawień. Jest jeden zbiorniczek na płyn ale większy i dodatkową pompka wysokociśnieniowa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalt1717

Temat wyjaśniony.
Spryski ksenonów działają. Są dwa zbiorniczki na płyn do spryskiwaczy - jeden lampy drugi szyba.
Dziękuję wszystkim za pomoc i mam nadzieję, że temat kiedyś komuś posłuży.
Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności