Skocz do zawartości

wypadanie zapłonów


Gość dano_181

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich  .

 

Posiadam OPLA MERIVE 1.6 100km 2004 pb/lpg

 

Od jakiegoś czasu mam problem z autem. Postaram się to jakoś opisać.  Wcześniej miałem takie oznaki ze po przełączeniu na lpg zaczęło delikatnie poszarpywać ale żaden błąd nie wyskakiwał  . (oczywiście ten problem występuje zawsze z porannego uruchamiania) potem było dobrze jak auto złapało temperaturę.

Teraz mam tak że  po przełączeniu auta na LPG w aucie wyskakuje mi błąd check engine samochodem zaczyna delikatnie szarpać po naciśnięciu gazu, oraz na postoju dziwnie pracuje. Po zczytaniu błędów pokazuje:

P0304-wypadanie cyl.4

P0302 wydanie cyl 2.  

P0300 Przypadkowe /wielokrotne wypadnie zapłonów w kilku cylindrach

 

Jadąc z tym błędem zauważyłem że jadąc ze stała prędkością CHECK świeci ciągle a dodając gazu zaczyna mrygać

W momencie przełączenia czy to na benzynę czy też na gaz jest takie same szarpanie

Dziś spróbowałem  przejechać się na samej benzynie i było ok. (żaden check nie wyskoczył )a potem przełączyłem na lpg i też jest ok

 

cewka jest firmy NGK

świecie wymieniałem 2 lata temu

Czy jako winowajce mam obrać instalację gazową?

Czy cewkę? 

CO koledzy mogli by doradzić?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość deodekabokat

İle masz przeplatane na lpg? Najprawdopodobniej listwy już niedomagaja to dość znany problem. Może też kończyć się reduktor.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dano_181 napisał:

Czy jako winowajce mam obrać instalację gazową?

 

 

Tak.

Przed wyjazdem do gazownika wyłącz LPG i zrób ok 100-200 km na Pb

Wtedy można jechać do gazownika i poprosić go o sprawdzenie instalacji i regulację mnożnika na drodze (od podstaw)

12 minut temu, dano_181 napisał:

świecie wymieniałem 2 lata temu

Świece się wymienia nie jak trzeba lecz co 15 - 20 tys (przy LPG oczywiście)

I na takie jakie przewiduje producent do benzyny.

Żadne wynalazki do gazu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo gdy jest źle wyregulowana instalacja i są inne korekty paliwowe.

W dalszym ciągu nie odpowiedziałeś ile przebiegu na LPG i ile na świecach.

Nie lata lecz kilometry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go kupowałem miał 178tys. Po pół roku od spr na pb założyłem lpg za oko 3 tys.

W tej chwili mam 247 tys.

Od ostatniej wymiany świec zrobiłem 14 tys ( przez te 2 lata) tak wiem mało auto jeździ. czasami przepalam na pb

 

a ogólnie mam 6 lat juz instalacje

Edytowane przez dano_181

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności