Skocz do zawartości

Czy to jest dwumas? :(


Gość BedrOK

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

 

Wczoraj na zimnym po nocy słyszałem takie stuki, po wcisnieciu sprzęgła cisza. Przejade z kilometr i jakby nigdy nic, nie ma stukania podczas odpalania/gaszenia. Czy dwumas by raz se stukał a raz nie? Nie wiem, czy może to tak powinno być a może nie? Nie znam się na tym Dieslu, lecz wiem, że takie dźwięki to najczęściej dwumasa, z tym że czy ona powinna być cicho cały czas, bo jednak coś tam się rusza mimo wszystko a więc nie może być bezszelestne, nie wiem taki mam tok myślenia, co wy byście z tym robili? Jeździć, skoro na cieplym i już po kilometrze cisza, jak było cieplej to też cisza czy już to robić czy może jeszcze poczekać?

 

Sorki za wideo ale chodzi o dźwięk, ja jestem w samochodzie, lekko uchylone drzwi, auto zimne.

 

 

Edytowane przez BedrOK
Doprecyzowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też stuka na zimnym. Ja dwumasu na pewno nie mam (1,7DTI 75km). Chyba jak kupiłem to tak było ( kupowałem w lecie to nie stukało) Wymieniłem olej w skrzyni i tak z 90kkm już jeżdżę i jak zimno to stuka na postoju , po wysprzęgleniu i po ruszeniu ustaje. W lecie nie słychać . Jakby wałek sprzęgłowy klepał bo łożysko dociskowe to chyba nie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być, że wysprzęglik albo łożysko na głównym wałku skrzyni. Trzeba odpalić i osłuchiwać okolice skrzyni wciskając i puszczając sprzęgło. Wiadomo, że potrzeba chwili żeby oliwa rozeszła się po silniku czy skrzyni. Łożysko ma taki specyficzny terkot, początkowo słychać na niskich obrotach na zimnym, później to zamienia się w walenie młotkiem w kawałek metalu ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2020 o 18:03, irek711 napisał:

U mnie też stuka na zimnym.

Tak samo jak u mnie? 

 

W dniu 21.01.2020 o 19:59, WariatPSM napisał:

Może być, że wysprzęglik albo łożysko na głównym wałku skrzyni. Trzeba odpalić i osłuchiwać okolice skrzyni wciskając i puszczając sprzęgło. Wiadomo, że potrzeba chwili żeby oliwa rozeszła się po silniku czy skrzyni. Łożysko ma taki specyficzny terkot, początkowo słychać na niskich obrotach na zimnym, później to zamienia się w walenie młotkiem w kawałek metalu ;) 

Hmm a czy dwumas nawet nowy żadnych dźwięków nie wydaje? Oraz czy jak jest cieplejszy to przestaje spukać? Nie wiem czy to dwumas czy nie bo przy odpalaniu nic nie slysze, ba jak jest cieplo to WGL tego nie slysze ,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BedrOK napisał:

czy dwumas nawet nowy żadnych dźwięków nie wydaje

 

 

To wszystko co kupisz.

Kiepskiej jakości czasem się delikatnie oddzywa.

Nowy ma mocna sprężyny które mocno dociskają i nie ma luzów.

Fabrycznie nowy też się zdarzają buble.

Kolega z pracy Golfem pół rocznym jechał do ASO na wymianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności