Skocz do zawartości

odpowietrzenie sprzęgła


Gość @cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowy i chciałbym wszystkich serdecznie powitać.

Kupiłem 2 dni temu Combo Van 2009 r. 1.3 cdti 75km.Przyjechał do mnie na lawecie gdyż ma uszkodzony wysprzęglik.Czy ktoś mógłby mi pomóc i wskazać gdzie odpowietrza się wysprzęglik,bo pedał sprzęgła luźno lata i brakowało płynu hamulcowego w zbiorniczku.Płyn dolałem hamulce działają a sprzęgło nie działa.Nie mogę namieżyć tego odpowietrznika na skrzyni a chciałbym dojechać nim do mechanika.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez @cinek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki bajer na skrzyni, odpowietrzanie jest specyficzne. Jeśli pedał jest w podłodze na początku trzeba pomóc mu ręką. Trzeba założyć wężyk przeźroczysty na koniec odpowietrznika i patrzeć czy w płynie znajdują się pęcherzyki powietrza i odkręcać tyle razy aż znikną. Pompujesz kilka razy trzymasz w podłodze sprzęgło cały czas druga osoba odkręca delikatnie bo jak za dużo to znowu wszystko wyleci i się zapowietrzy. Można jeszcze pompować płyn przez strzykawkę w drugą stronę poprzez odpowietrznik do układu ponoć szybciej. 

Poczytaj kilka tematów związanych z odpowietrzaniem. Jak się nie mylę to masz rozrząd po stronie sprzęgła, więc nie ciekawe rozwiązanie konstrukcyjne, jeśli już coś będzie podchodziło pod wymianę to najlepiej zrobić raz a porządnie.

 

skrzynia combo.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, @cinek napisał:

Przyjechał do mnie na lawecie gdyż ma uszkodzony wysprzęglik

 

To najpierw trzeba go wymienić. A potem odpowietrzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za wskazanie umiejscowienia odpowietrznika jutro zabiorę się za odpowietrzenie.Mam nadzieje że się uda i o własnych siłach dojedzie do warsztatu.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałby i bez sprzęgła, odpala się na jedynce i umiejętnie wybija i wrzuca kolejne biegi. Ale jak nikt nigdy tak nie jeździł to nawet nie polecam próbować. Miałem okazję naprawiać linkę sprzęgła w busie 3 razy i jak już się zerwała to trzeba było jakoś sobie radzić z rozładunkiem, później dojazdem na warsztat. Linka zrywała się bo była poprowadzona zaraz za pedałem sprzęgła w kącie prostym i po kilku dniach pancerz wycierał linkę, aż wpadli na pomysł dorobienia kilku podkładek do skorodowanego nadwozia tak aby wychodziła pod delikatnym kątem do skrzyni biegów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Wczoraj dopiero miałem czas żeby zająć się odpowietrzeniem sprzęgła i udało się.Sprzęgło bierze o dołu ale rozłącza i da się zmieniać biegi.

Ale mam jeszcze jedno pytanie odnośnie pompy wody bo tak się z niej leje że po wlaniu płynu momentalnie opróżnia zbiornik wyrównawczy.

Czy dam radę wymienić sam pompę czy jest to dosyć skomplikowane.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dasz radę. Trzeba poluzować napinacz kluczem, odciągnąć w przeciwną stronę do napinania. Zdjąć pasek osprzętu i wykręcić pompę. Kupiłeś niezły wynalazek widzę, ciekawe ile jeszcze niespodzianek cię czeka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Nie jest wynalazek, odkupiłem go od mojej firmy za 1000 zł. Wsadzę jeszcze pare złoty i myślę że troszkę mi posłuży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze i taki rocznik to rzeczywiście nie ma co narzekać ;) Podszykować i sobie zostawić albo sprzedać, na pewno wyjdzie na plus.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności