Skocz do zawartości

Czy to rezystor wentylatora? Co najlepsze w tym przypadku?


Gość bucu1984

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 2007 kombi z13dth. Proszę nie pisać że na Klimie to nie będzie jechać bo nie o to mi chodzi.

Mianowicie w upały co chwilę włącza się i wyłącza wentylator na najwyższym biegu przy włączonej Klimie. Bardzo utrudnia to poruszanie się po mieście w korkach gdyż w momencie jak wentylator zacznie się kręcić na najwyższym biegu to bardzo zmula motor ciężko ruszyć z pod świateł. Ładowanie spada w tym momencie poniżej 13v.

Wyczytałem ostatnio że przy wtyczce wentylatora jest taki rezystor od 1 i 2 biegu wentylatora przy klimie i on się lubi psuć. Teraz mam pytanie do kogo z tym jechać żeby mi to sprawdził czy to ten rezystor?

1. Na kompa żeby spróbować zrobić test biegów wentylatora na włączonej klimie? Czy to coś da? Pokaże że rezystor niesprawny?

2. Do klimiarza? Czy on z tym coś zrobi?

3. Do elektryka żeby naprawił rezystor? Czy od razu mechanika na wymianę całego wentylatora?

 

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bucu1984 napisał:

Ładowanie spada w tym momencie poniżej 13v.

 

Tutaj bym się doszukiwał przyczyny.

Spadek napięcia poniżej 13 V podczas pracy silnika jest niedopuszczalny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak prawidłowo powinny działać wentylatory podczas klimy?
Dziś w garażu odpaliłem Klime. Co jakiś czas załączal się tylko przedni wentylator. Tylny stał. Czy to dobry objaw?

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u auto elektryka. Podłączył serwisowke kompa. Pokazał mi że bieg 1 I 2 wentylatora działa bez problemu. Potem włączył Klime i włączył żeby komp monitorowal zachowanie 1 i 2 biegu wentylatora. Bez problemu przy włączonej Klimie po chwili włączył się 1 bieg. Zatem rezystor wentylatora odpada.

 

Zdziwił się że w upał jak się załącza wentyl przy Klimie to ładowanie spada poniżej 13v Ale po chwili zapytał czy miałem jakiekolwiek problemy z akumulatorem. Powiedziałem że od 3 lat od kiedy mam ten aku ani razu nic się nie rozladowalo I nie musiałem doladowywac zatem stwierdził że w takim sytuacji wszystko jest ok.

 

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli napięcie spada poniżej 13V to oznacza problem z alternatorem.

Szkoda że elektryk jest leń i nie chciało mu się sprawdzać

 

Pytanie czy od 3 lat mierzyłeś napięcie na aku po postoju?

Podczas rozruchu?

Sprawdzane były klemy , masy silnika do karoserii?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mierzylem Ale olalem sprawę bo zima 14.3 A latem 13.4 bez klimy. Więc dałem sobie spokój bo bym w głowę dostał.
Przy rozruchu jakiś czas temu było 10.9.
I jeszcze apropo tych spadków przy 30 stopniowym upale z włączoną Klima jak stoję na światłach I włączy się 2 bieg wentylatora to jest 12.9 Ale tylko chwilę A jak już jadę na obrotach to 13.8.


Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem ekspertem, wydaje mi się że ładowanie zależy od wielu czynników. Między innymi temperatury i komputer sam to reguluje. Gdyby coś było nie tak aku już dawno By się rozładowało nie raz bo głównie jeżdżę w mieście.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być inna przyczyna.

Też czasami na obciążeniu mi pokazywało nawet 13,2.

Problemów nigdy nie miałem z prądem.

Okazało się, że dość luźno był przykręcony gruby kabel do klemy plusowej, dawało się go ruszyć.

Dokręcenie pomogło, już nie spada ładowanie mniej niż 14V.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bucu1984 napisał:

Między innymi temperatury i komputer sam to reguluje.

 

tak ale tam gdzie sterownik reguluje napięciem ładowania.

A czy upewniłeś się że u ciebie tak jest?

 

Temperatura?

Spadki mogą byc w okolicach 0.3-0,5 V.

Ale nie ponad 1 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności