Skocz do zawartości

Brak sygnału dźwiękowego


Gość Wolt

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Już od jakiegoś czasu mam problem z klaksonem. Poszperałem w youtube i znalazłem filmiki pokazujące mój problem oraz metody pozbycia się go. Wszystkie dotyczyły modułu CIM. Trzy razy rozbierałem kierownicę żeby się do niego dostać. Dwa razy czyściłem styki i jakiś czas klakson działał( ale nie długo,raptem parę dni). Teraz rozebrałem po raz trzeci i przerobiłem to gniazdo na sztywno. I znowu sytuacja się powtórzyła, trochę potrąbiło i cisza. Wypiąłem bezpiecznik( zdrowy) i po wsunięciu klakson znowu zadziałał. Sytuacja powtórzyła się dwukrotnie . O co tutaj chodzi, bo zgłupiałem. Gdzie szukać przyczyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej spince piszesz? Tej na obudowie, klamrze? (nie ,nie mam). Jeżeli o to chodzi to jest teraz niepotrzebna. Jak napisałem, te wtyki przerobiłem na"sztywno" czyli połączyłem lutami. Problem musi być w innym miejscu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopot żaden, w każdej chwili mogę CIM-a wymienić, pytanie tylko czy to on odpowiada za to czy problem jest gdzieś indziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak klaksonu w układzie elektrycznym gdzie jest CIM to on jest właśnie za to odpowiedzialny.

 

Ale sprawdź bezpiecznik FE20

2020-03-15_122423.png

 

 

 

 

Oraz pin 44 w złączu XE1

 

2020-03-15_122519.png

 

 

2020-03-15_122806.png

 

 

Oraz przekaźnik K4_X125

 

 

2020-03-15_123105.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozpiskę.Wszystko wydaje się być w porządku, nawet sygnał działa (na razie), ale komputer wywala mi teraz ekran o sprawdzeniu tylnych reflektorów przeciwmgielnych. Oba nie świecą. Cudownie. Niby ich nie używam ale jednak denerwuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświeżam temat braku sygnału dzwiękowego :-)

Sprawa przedstawia się następująco. Jakiś czas temu potraktowałem złącza przy syrenach Elektrosolem i jakiś czas działało, potem cisza. Znowu Elektrosol i jestem happy, oczywiście do czasu, następnego, itd itd. Dzisiaj zabrałem się do tego na poważnie, hehe. 
Wymontowałem syreny, przeczyściłem styki, przelałem Elektrosolem, przekręciłem piny aby bardziej kontaktowały. I sukces, ale tylko połowiczny. Działa tylko na Auto, na innych ustawieniach nie. Przyciemniłem podświetlenie deski rozdzielczej tak gdzieś o 1/3  i działa na wszystkich nastawach. Tylko że tak nie powinno być, coś jest z elektryką. Znajomi mówią ze może za słabo masuje, tylko ze do klaksonu dochodzą bezpośrednio przewody zerowe. Nie za bardzo jest ewentualnie pociągnąć tą masę. Zresztą po mojemu problem leży gdzieś indziej, tylko... nie wiem gdzie.

Wszystkie bezpieczniki są OK.

Ma ktoś pomysł co się mogło spieprzyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności