Skocz do zawartości

Gdzie jest ukryta puszka immo Frontera 1996?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość domagalag

Witam.

 

Gdzie jest ukryta puszka immo w Oplu Fronterze 2.0 benzyna z 1996 roku?

Rozkopałem pół auta i nie mogę znaleźć.

Immo działa na zasadzie dotykowej pastylki tec-tus. Zgubiłem kluczyki i oddałem komputer z auta do fachowca żeby zdjął immo. Odebrałem komputer ale dostałem informację, że muszę kostkę od puszki immo odpiąć, a ja jej znaleźć nie mogę, przewody od cewki immo wprowadzone są w oplot innych przewodów i dalej trasa ginie bo wolę zapytać niż może niepotrzebnie nie zdejmować całej deski rozdzielczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość domagalag

W plastikowej zabudowie przy kierownicy jest tylko plastikowa wypustka z diodą led. Cztery przewody, ta wypustka to ta cewka immobilizera. Przed uruchomieniem auta trzeba dotknąć transponderem w kształcie breloka i dioda led gaśnie i wóz odpala. Zaczerpnąłem wiedzy i wiem, że to jest fabryczny immobilizer tec-tus, bo kiedyś myślałem, że to dokładane ustrojstwo i łatwo się go będzie pozbyć w razie czego, a tu niestety nie. Nigdzie nawet w Googlach nie mogę znaleźć info, gdzie ta puszka może być. Na obcych stronach coś ktoś napisał, ale jestem zielony w niemieckim, coś o środkowym panelu, jutro jeszcze więc poszukam pod zegarkiem na środkowym panelu lub może dostanę się pod plastikiem wajchy zmiany biegów. Albo napisać do sprzedawców części, gdyż sprzedają do fronter sterownik ECU wraz z puszką immo. Bardzo proszę o informację i poradę.

IMG_20200326_164146127_compress48.jpg

IMG_20200326_165108219~2_compress90.jpg

Edytowane przez domagalag

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość domagalag
9 godzin temu, rafalgrzegorz napisał:

A w katalogu nie znajdziesz? https://opel.7zap.com/pl/car/u92/

 

Super, dziękuję Ci bardzo za ten katalog, jest to bardzo dobra baza, co prawda na początku nie mogłem znaleźć, ale już wiem.

 

Tu jest:

https://opel.7zap.com/pl/car/u92/p/10/35-0/

 

Faktycznie ukryty w okolicach tak jakby pod zegarkiem na środku deski. Spróbuję się tamtędy dostać do niego, bo jeśli tędy nie dam rady, to rzeczywiście będę miał sporo pracy aby podejść z innej strony. 

 

 

Screenshot_20200327-104949~2.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość domagalag

A ja nie daję lajk.

Czeka mnie mnóstwo roboty, żeby się do tego ustrojstwa dostać, trzeba jednak cały kokpit zdemontować bo ani tego nie widać przez szpary ani ręki nawet małej chińskiej nie idzie nigdzie wsadzić.  No trudno, wiem gdzie to jest i wiem, że trzeba rwać cały panel, jeszcze było by w miarę ok gdyby auto było w garażu a jest w innej miejscowości i trzeba robić dorywczo w wolnym czasie.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności