Skocz do zawartości

Luz na lusterku


Gość pantomopel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pantomopel

Witam.

Problem w Oplu Antarze 2015. Lusterko składane mechanicznie.  Zauważyłem  pewien luz pomiędzy samym lusterkiem a jego podstawa w miejscu gdzie jak rozumiem jest jakiś mechanizm skrętny. Wydaje mi się że ten luz jest coraz większy.  I teraz mam takie pytanie czy da się to wyregulować ( podejrzewam że może być gdzieś jakaś śruba), jeżeli tak to jak się do niej dostać. Czy trzeba całkowicie odkręcić lusterko,  czy można to zrobić z zewnątrz zdejmując  element obudowy bez odkręcania całości lusterka. Jeżeli ktoś może mi coś podpowiedzieć to będę zobowiązany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład lusterka jest na wcisk, tak jakby zakładasz na plastikowe koło, które jest na przegubie i jest sterowane silniczkiem w różnych płaszczyznach zazwyczaj w cztery strony, góra/dół i prawo/lewo. Wydaje mi się, że jest już wyrobiony plastik na wkładzie lusterka i można spróbować równomiernie docisnąć może wskoczy. A jak nie to już jest wyrobione/podłamane i pewnie za jakiś czas wyleci. Gdzieś lusterko zostało uderzone tak, że się złożyło albo coś zahaczyłeś podczas jazdy? 

Tylko z tym wciskaniem delikatnie i równomiernie bo może popękać pod ręką. A jak możesz to zrób kilka zdjęć jak to wygląda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pantomopel
22 minuty temu, rafalgrzegorz napisał:

Może to coś ci pomoże - https://opel.7zap.com/pl/car/l07/b/9/

Dziękuję bardzo za ten plik. Już go analizowałem wczoraj. Niestety nie mam w tym schemacie rozpisanego elementu odpowiedzialnego za rotację. Ale dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

21 minut temu, WariatPSM napisał:

Wkład lusterka jest na wcisk, tak jakby zakładasz na plastikowe koło, które jest na przegubie i jest sterowane silniczkiem w różnych płaszczyznach zazwyczaj w cztery strony, góra/dół i prawo/lewo. Wydaje mi się, że jest już wyrobiony plastik na wkładzie lusterka i można spróbować równomiernie docisnąć może wskoczy. A jak nie to już jest wyrobione/podłamane i pewnie za jakiś czas wyleci. Gdzieś lusterko zostało uderzone tak, że się złożyło albo coś zahaczyłeś podczas jazdy? 

Tylko z tym wciskaniem delikatnie i równomiernie bo może popękać pod ręką. A jak możesz to zrób kilka zdjęć jak to wygląda.

Dziękuję za odpowiedź. Tzn samo właściwe lusterko jest w porządku chodzi mi o cały element wraz z obudową który przy składaniu/chowaniu się rusza. U mnie lusterka składają się ręcznie i to o te czynność chodzi. Spróbuję wrzucić fotografie z opisem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie na ramieniu/przegubie już się wyrobiło, chyba zazwyczaj tak plastik jest dostosowany/profilowany aby dobrze się trzymało otwarte jak i zamknięte. Chyba będzie trzeba szukać później całej obudowy albo próbować ratować u jakiegoś magika co by napawał ten zjechany plastik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pantomopel
2 minuty temu, WariatPSM napisał:

To w takim razie na ramieniu/przegubie już się wyrobiło, chyba zazwyczaj tak plastik jest dostosowany/profilowany aby dobrze się trzymało otwarte jak i zamknięte. Chyba będzie trzeba szukać później całej obudowy albo próbować ratować u jakiegoś magika co by napawał ten zjechany plastik.

Niestety mogło być gwałtownie złożone przez kogoś na parkingu....myślę że to w cudzysłowie pomogło. Samochód jest stosunkowo mało używany. No cóż dziękuję bardzo za pomoc. Pozdrawiam.Zdrowia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności