Skocz do zawartości

Nie działa p.mgielna


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Moncislaw

Witam. Nie dziala lampa z tyłu p. mgielna. Przekaźnik klika a na bezpieczniku pojawia się napięcie. Niestety napięcie nie dochodzi to styku lampy. Czy macie schemat Combo C? lub moze jest to jakis typowy problem i moge liczyć na Waszą podpowiedź.

 Cytuj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że po drodze gdzieś ginie te napięcie. Problem w stykach albo w samej wiązce kabli, bądź słaba masa. Światło jest w lampach tylnych czy jest dokładane na zderzaku? Trzeba sprawdzić czy jest przejście na kablach i stykach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Moncislaw

Światlo jest w lampie z tyłu, pionowej. na to wyglad ze jakas przerwa. ale czy znajde gdzies rozpisane kolory kabli itp? Będzie wtedy łatwiej zamiaist pruc skrzynke bezpieczników i szukane koloru kabla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś by miał taki schemat, trzeba poczekać. Jak jest to wiązka kabli, która nie przechodzi przez żadne drzwi/klapy jest ułożona do nadwozia na sztywno to problemu bym szukał w zgięciach wiązki. W samej lampie na płytce/obudowie z żarówkami, samą żarówką też bym zainteresował się czy dobrze siedzi w gnieździe i jest ta co ma być oraz włącznikiem świateł z panelu/kokpitu, czy jest sprawny i  przechodzi przez niego napięcie. A na chwilę obecną już nic nie wymyślę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Moncislaw

Jak pisałem na początku , wyłacznik, bezpiecznik i przekaznik jest ok. Na haku holowniczym nie ma tez p.mgielnego. OK jutro jakos ogarne wiązkę ale nigdzie się nie zagina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Moncislaw

jednak okazalo sie ze polaczenie haka, zasniedziały mikrowyłacznik w gniazdku

Edytowane przez Moncislaw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nic o haku nie wspomniałeś, tam zawsze po latach zbiera się niezły syf, tam z dwóch stron musi być dobrze zabezpieczone, na wejściu kabli i na klapce osłaniającej piny. Najważniejsze, że udało się naprawić ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mój opis był dla bez haka.

Ludzie chcecie pomocy to piszcie jak dorośli a nie przedszkolaki które trzeba ciągnąć za język.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Moncislaw
W dniu 30.05.2020 o 08:23, adam1954 napisał:

No i mój opis był dla bez haka.

Ludzie chcecie pomocy to piszcie jak dorośli a nie przedszkolaki które trzeba ciągnąć za język.

 

Prawdopodobnie jestem starszy i bardziej dorosły niż Ty  a Twoj komentarz świadczy raczej o Twojej niedojrzałości .  P.S . Nie przypuszczałem ,że hak będzie istotny w tym pytaniu.

W dniu 29.05.2020 o 23:47, WariatPSM napisał:

A nic o haku nie wspomniałeś, tam zawsze po latach zbiera się niezły syf, tam z dwóch stron musi być dobrze zabezpieczone, na wejściu kabli i na klapce osłaniającej piny. Najważniejsze, że udało się naprawić ;) 

Tak nie wspomniałem , nie przypuszczałem ,że to będzie miało znaczenie. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności