Skocz do zawartości

ASTRA K 1.6 Cdti 136km automat. Terkotanie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Szanowni koledzy, szczęśliwi posiadacze opli, proszę Cie o podpowiedź... 

Z okolic jak ze zdjęcia słychać x

Chrobotanie, terakotanie czy coś w tym stylu...

Jakies sugestie? 

Pozdrawiam

IMG_20200611_161240_compress60.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd. Na guglach jest sporo info, między innymi:

https://mokkaforum.pl/topic/387-silnik-diesla-16-cdti-whisper-diesel-czyli-b16dth-przestroga/#comments

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wydawało mi się że skoro rozrząd jest bardziej z tyłu i to raczej po przeciwnej stronie to raczej nie będzie rozrząd. Tym bardziej że niby powinno przestawać po włączeniu i wyłączeniu a tu ciągle jest. Dodatkowo nasila się przy około 1800 do 2000 obr i później niesłyszalne....? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz racje, ale nie jestem mechanikiem tylko laikiem, dlatego poprosiłem o radę i jakieś sugestię i wytłumaczenie czy pomoc, ale mimo wszystko dziękuję. 

Przeanalizowałem temat, który przesłałeś w poprzednim załączniku i na który trafiłem wcześniej i tam jest informacja, że terkotanie (czy jak to nazwać) jest chwilowe i po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu ustaje, a u mnie jest ciągłe i nie ma wpływu to na włączanie i wyłączanie silnika czy jego dłuższy postój i spływanie oleju czy nietrzymanie ciśnienia...

Może ma ktoś do polecenia mechanika z okolic szczecina, który jest w stanie zdiagnozować i jeśli to faktycznie rozrząd, ogarnąć go?

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marrriusz napisał:

u mnie jest ciągłe i nie ma wpływu to na włączanie i wyłączanie silnika czy jego dłuższy postój i spływanie oleju czy nietrzymanie ciśnienia...

Wylatany łańcuch po rozciągnięciu będzie cały czas słychać.

Opcje są dwie: albo to auto jeździ krótkie odcinki po mieście i ma ok. 80kkm albo jeżdżąc normalnie przejechało co najmniej 130-140kkm. To jest czas na zrobienie łańcucha, jeśli nie zamierza się szukać nowego silnika.

13 godzin temu, marrriusz napisał:

Przeanalizowałem temat, który przesłałeś w poprzednim załączniku

I umknęło, że problemy klekotu przy rozruchu bywają już przy 15kkm

Pragmatyka: przebiegi rzędu od 15.000

Jak to mawia klasyk "im dalej w las tym więcej drzew"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności