Skocz do zawartości

Astra H 5D HB problem z mocowaniem bagażnika dachowego


Gość zondrin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam problem z mocowaniem bagażnika dachowego przy próbie zdjęcie okazało się że jedna śruba\mocowanie kręci się w koło i nie mogę odkręcić śruby (na zdjęciu śruba z uciętym łbem żebym mógł zdjąć belki). Czy to coś jest przykręcane od spodu/wnętrza czy jak?! Ewentualnie jak ktoś wie będę wdzięczy za wszelkie info. 

 

Pozdrawiam 

IMG_1566.JPEG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że siedzi tam nakrętka w tym mocowaniu. A śruba, którą wkręcałeś ma taki sam gwint jak ta nakrętka? Musisz spróbować ją zablokować aby nie kręciła się, a na pozostałym gwincie po śrubie założyć dwie nakrętki i zrobić tak zwaną kontrę. Jednym kluczem trzymać nakrętkę tak aby nie mogła obrócić się, a drugą nakrętkę odkręcać w odpowiednim kierunku. Tak się wyciąga szpilki i pozostałe gwinty z bloku silnika czy głowicy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten temat przerobiony, nie ma jak tej nakrętki zablokować. Została mi opcja zdjęcia podsufitki i zobaczenie co jest pod spodem albo zdjęcie listwy dachowej i dopiero kombinowanie jak zablokować tą nakrętkę. Gwinty są takie same 

 

z katalogu Opla 1732970 wynika że jest jest to przykręcane 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ty chcesz demontować podsufitkę, jak by było przejście przez poszycie dachu to by ułatwiło przeciek wody do wnętrza auta - ale to ja tak myślę - mogę się mylić.

Myślę że zdjęcie listwy dachowej da lepsze rezultaty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pod tym gwintem od śruby jest ta nakrętka u dołu? Są takie klucze nasadowe 90 stopni i mają pusty środek na śrubę/gwint tzw. klucz fajkowy. A jak nie znajdziesz w sklepie kup nasadkę i od boku dospawaj pręt/płaskownik, nałóż przez gwint i odkręcaj kontrą. Problem będzie jak nakrętka/mocowanie gwintu jest od dołu i nie ma dostępu. Zdjęcie tak nie ukazuje czy jest to nakrętka, jest u dołu zabrudzone ale wygląda po konturach na nakrętkę. Jak już jest schowane to polecam szlifierkę/wiertarkę modelarską i chirurgicznie powolutku wytniesz, tylko uważaj na lakier.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafalgrzegorz napisał:

Ale po co ty chcesz demontować podsufitkę, jak by było przejście przez poszycie dachu to by ułatwiło przeciek wody do wnętrza auta - ale to ja tak myślę - mogę się mylić.

Myślę że zdjęcie listwy dachowej da lepsze rezultaty.


to jak to mocowanie się trzyma dachu? Cienkiej blachy na zgrzewach? W astrze f kombi relingi miałeś przykręcane co często było powodem tak jak napisałeś przeciekanie bo uszczelki parciały pod relingiem 

W katalogu części wyglada to na przykręcane 

 

3 godziny temu, WariatPSM napisał:

Zaraz pod tym gwintem od śruby jest ta nakrętka u dołu? Są takie klucze nasadowe 90 stopni i mają pusty środek na śrubę/gwint tzw. klucz fajkowy. A jak nie znajdziesz w sklepie kup nasadkę i od boku dospawaj pręt/płaskownik, nałóż przez gwint i odkręcaj kontrą. Problem będzie jak nakrętka/mocowanie gwintu jest od dołu i nie ma dostępu. Zdjęcie tak nie ukazuje czy jest to nakrętka, jest u dołu zabrudzone ale wygląda po konturach na nakrętkę. Jak już jest schowane to polecam szlifierkę/wiertarkę modelarską i chirurgicznie powolutku wytniesz, tylko uważaj na lakier.


Niestety nie, to jest tulejka/śruba/nakrętka - mocowanie belek dachowych nie wiem jak to określić, od spodu to bardziej wyglada na podkładkę z gumą.
Żaden sposób od góry nie da rady bo zdjąłem listwę i coś trzyma dalej od spodu to mocowanie więc coś musi być pod podsufitką trzymające to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym w Vectrze u siebie sprawdzić czy mam podobnie. Jeśli możesz przesuwać w przód i tył, to oznacza że jest to element zamontowany na prowadnicy. I pewnie pod całą tą plastikową listwą jest ta prowadnica przykręcona/zgrzana/nitowana. Rafał chyba ma słuszność, że lepiej działać od góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje za próbę pomocy niestety większość rad była błędna a moje przypuszczenia były słuszne. 
 

Mocowanie jest przykręcane do wzmocnienia wewnątrz samochodu pod dachem, niestety nakrętka znajduje się pod kurtyna. Słaby dostęp jest ale nie trzeba zdejmować całej podsufitki i kurtyny, 1,5h roboty i zrobione (mocowanie dokręcone, pozostałości po belkach czyt. ta śruba bez łba odkręcania) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że udało się zrobić. Jeśli robiłeś jakieś zdjęcia prac, to może wrzucić jak to w rzeczywistości wygląda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności