Skocz do zawartości

Kupno ASTRY J


Gość sathhelo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zastanawiam się nad zakupem ASTRY J. Po przeczytaniu wielu tematów wydaje się, że będzie to zakup benzyny 1.4t 140km albo 1.4t 120km. 

 

Pytanie czy ten silnik 1.4t 120km jest wystarczający do tego samochodu czy jednak warto patrzec na wersję 1.4t 140km? A może jednak w przypadku astry warto zainteresować się silnikiem diesla - widziałem, że wersja 2.0 160-165 KM jest polecana.

Ewentualnie czego sie obawiac w przypadku kazdego z tych silnikow?

 

Jednocześnie proszę o sprawdzenie na pierwszy rzut oka poniższych ogłoszeń i czy warto w ich sprawie się kontaktowac?

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-4-turbo-lifting-aso-serwisowana-bezwypadkowa-gwarancja-ID6DiLsY.html#c9ddba7b72

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-1-4-120km-klimatronic-xenon-partronic-6-biegow-serwisowany-gwarancja-ID6DgfxC.html#c9ddba7b72

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-120-kmactiveparktronicaluserwis-ID6Da8Nw.html#c9ddba7b72

 

Dzięki za pomoc!

Edytowane przez sathhelo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piła/Poznań/Świebodzin, jesteś z Poznania to możesz podjechać na Swarzędz najbliżej jest, ma dokładany hak a to może przydać się kiedyś. Jeśli miasto to benzyna bardziej, trasy diesel. Diesel w porównaniu do benzyny w tych silnikach co podałeś to będzie petarda, w odczuciu przyspieszania. Lokalnie poszukaj kilku jednostek, pojeździj na próbę i zdecyduj. Jak już znajdziesz to sprawdź historię po VIN-ie i daj go na ścieżkę zdrowia do serwisu, zapłacisz kilka stówek więcej ale nie kupisz jakiegoś ulepieńca, kwoty już nie takie małe do wydania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje właśnie kupić benzynę z myślą o tym żeby wrzucić w LPG, martwię się tylko ten silnik 120km z gazem nie będzie za bardzo się mulil? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dobra myśl, czy ja wiem już 120KM to nie tak mało, kiedyś przy tych gabarytach były silniki po 50-70KM i też się jeździło. Zawsze można bieg zredukować albo podciągnąć wyżej na obrotach. Teraz jestem bardziej za dieslem, po poprzedniej Audi A4 1.6 101KM, musiałem wysoko kręcić żeby to jechało minimum 4000obr, a benzyna z baku znikała w oczach. Nie ekonomiczny styl jazdy prowadziłem, diesel tankowany raz na dwa tygodnie, benzyna co tydzień przy tych samych kilometrach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jechał zobaczyć właśnie te astrę z pierwszego ogłoszenia plus przegląd w ASO. Mam tylko pytanie dotyczące już kupna. Auto jest opłacone i napisane że mozliwy jest powrót na kołach. Z tego co wiem to dopóki nie zarejestruje pojazdu to nie mam nim możliwości wracać na niemieckich tablicach ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sathhelo napisał:

dopóki nie zarejestruje pojazdu to nie mam nim możliwości wracać na niemieckich tablicach ?

Nie, wyraźnie jest powiedziane, że pojazd poruszający się po drodze ma być zarejestrowany i dopuszczony do ruchu.

W niemcowni auto zostało wymeldowane, u nas jeszcze nie zarejestrowane. Nie wolno.

Handlarz napisze wszystko, bo to nie on zapłaci za lawete...

Chyba że auto ma normalne niemieckie tablice i jest zarejestrowane w niemcowni, to można.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności