Skocz do zawartości

Meriva B a14xer problem z odpaleniem


Gość Oxik007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z odpaleniem samochodu po rozgrzaniu silnika. Wstepnie wszystko wskazywalo na uszkodzony rozrusznik bo po przekreceniu stacyjki jest slychac krecacy sie bendix, ale silnik nie odpala. Rozrusznik wykrecilem zostal oddany do firmy zajmujacej sie regeneracja, rozstal wymieniony elektor magnes rozrusznik sprawdzony takze na 100% jest sprawny. Jednak po zalozeniu zregenerowanego rozsznika nic sie nie zmienilo samochod po rozgrzeniu dalej ma problem z uruchomieniem chociaz nie za kazdym razem. Kolejne moje podejrzenia padly na regulator napiecia w alternatorze, pomierzylem napiecia i wszystko jest w normie sam akumulator ma 12,5V po odpaleniu ladowanie 14,1V przy obiazeniu wlaczeniu swiatel, dmuchawy jest delikatny spadek do 14V, 13,9V. Jedyne co zauwazylem kiedy mam problem z rozruchem i mierze napiecie na akumulatorze potrafi spasc do 3V albo i 0V. Koncza mi sie pomalu pomysly co moze byc powodem tej usterki dodam jeszcze, ze kiedy samochod nie odpala pojawia sie tez problem z hamulcem recznym (jest elektryczny) blokuje sie albo nie moge go zaciagnac pomaga wtedy odpiecie klemy z akumulatora. Ewidentnie problem tkwi po stronie elektryki tylko gdzie szukac usterki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód zasilający od alternatora do aku.

Oraz przewód zasilający od rozrusznika do aku.

Ciągłość przewodu oraz zakucia przewodu w klemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie od rana dzialam przy samochodzie zgodnie z Waszymi wskazowkami. Caly dol polaczenie masa alternator, kostka alternator, rozrusznik +, rozrusznik masa, rozrusznik stacyjka poczyszczone, posmarowane wazelina techniczna, popsikane srodkiem do polaczen elektrycznych. Gora klemy, akumulator, polaczenia w "skrzynce" na akumulatorze, dwie masy po prawej stronie oczyszczone posmarowane wazelina techniczna i popsikane srodkiem do stykow elektrycznych. Pora na testy zona wyjechala na zakupy... Przyznam szczerze ze wszystko wygladalo bardzo "zdrowo" zero sladow sniedzenia, rdzy itp. Jezeli to nie pomoze pozostaje wyciagnac ten kawalek wiazki rozbebeszyc i sprawdzic przewody. Trzymajcie kciuki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdze i to przyloze rece na klemy w momencie kiedy zacznie krecic sie sam bendiks. Tylko jezeli cos poczuje to co wtedy? mam wymienic klemy, wiazke elektryczna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś minął tydzień od mojej "naprawy". Samochód od zeszłej soboty zapala za każdym razem, wszystko wskazuje na to, że usterka została wyeliminowana. Dodam od siebie, że w życiu bym się nie spodziewał, że przeczyszczenie styków pomoże w takim przypadku. Dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam

Mam problem z meriva b a14xer. Od czasu do czasu samochód nie chce odpalić, szczególnie jak jest ciepły. Objawy wskazują na rozrusznik, ale rozrusznik byl raz regenerowany a później zakupiony nowy kompletnie nic to nie dało problem pozostał. W między czasie oczyściłem, przesmarowałem wazelina techniczna wszystkie połączenia z rozrusznikiem, klemy, masy i dalej to samo. Jedynym rozwiązaniem tego problemu chociaż też nie za każdym razem pomaga odpięcie akumulatora na kilka minut w większości przypadków po takim zabiegu samochód odpali. Wszystkie oznaki wskazują na problem z elektryka gdzieś jakiś moduł, wiazka. Może ktoś z Was miał podobny problem mnie już ręce opadają i skończyły mi się pomysły co może być nie tak. Wrzuciłem link z yt jak to wygląda, z góry za każdą sugestie. 

 

http://www.youtube.com/shorts/FxqN2RNiuT0

Edytowane przez Oxik007

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności