Skocz do zawartości

Naprawa sterowników silnika do Opla


Gość Wolf_911

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie wszyscy odsyłali ze sterownikiem od Z18XE do Elektro-bip. Poszukaj na google jest ich reklama.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków?

Zadzwoń do Wołowice 296, 

 
Spytaj tylko czy cena obejmuje sprawdzenie czy naprawę.
Nie jestem pewny jego uczciwości pod względem kontroli sterownika.
Bierze się za naprawę od razu i tak kasuje .
Natomiast nie sprawdza bo twierdzi że musi mieć auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jeżeli chodzi o fachowość to raczej dobry.

Sterownik jest jak nowy .

Ale gdy znajomy zawiózł do niego ten sterownik ( MeryZ16SE) od razu stwierdził 450 za naprawę.

Odbieraliśmy to już od jego żony.

Gdy zadzwoniłem do niego co miesciło się w takich kosztach to zasłaniał się tajemnicą.

Stwierdziłem więc że poprawił zimne luty skoro tak , zaczął się wić jak piskorz.

A powiedziałem mu też że po założeniu silnik dalej nie odpala , bo w sumie pomimo pomiarów które wychodziły poprawnie to wina była czujnika wału a właściwie jego wiązkiw połowie długości.

Po naprawieniu wiązki auto odpaliło.

I wtedy zaczął kręcić że poprawić zimne luty w tym sterowniku też nie jest prosto.

Kolega dostał zjebkę ode mnie że pospieszył się z zawiezieniem sterownika

 

Ale w sumie Mery lepiej odpala 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem jeszcze do " opcar Autoelektronika Opel ", Kraków oni też mogą naprawić ale pan uważa że z moimi błędami to może nie być awaria komputera.
Wiem też że elektronik u którego byłem sprawdził instalacje, moduł nadwozia i że wszystko wskazuje na awarie owego serownika.

Kupiłem więc na szrocie ale po podłączeniu w aucie i nazwijmy to kalibracji za pomocą komputera auto odpalało ale miało znaczny spadek mocy.

I po kolejnym sprawdzeniu błędów wyszło że kupiłem uszkodzony sterownik wiec go zwróciłem na szczęście nie było z tym problemów.

Kontaktowałem się jeszcze z firma "EL-Tronik. Niezależny serwis Opel" Wrocław i podobno  dobrzy biorą za naprawę w przedziale od 450 do 750 zł.

A kogoś bliżej Wieliczki tylko dobrego który by to ogarnął?

Moje błedy to :

 

Moja mery to silnik Z16XE rok prod. 2004

 

Błędy po powrocie na sterownik który był :

P1482 - Za słaby sygnał przekaźnika 2 wentylatora / obwód otwarty

(04) - Obecny

P1615 - Zle dane identyfikacyjne pojazdu z Modułu Kontroli Nadwozia

(00) - Obecny

P1616 - Zle dane identyfikacyjne pojazdu z Modułu Kontroli Przyrządów

(00) - obecny

U2107 - CAN-BUS- brak komunikacji z modułem sterowania nadwozia

(00)- Nie występuje

P0130 - Obwód 02 czujnik 1-wolna reakcja

(0A) - Nie występuje

 

 

 

Edytowane przez Wolf_911

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności