Skocz do zawartości

Szumienie koła kompresora - astra g 1.7 dti izusu, 2003 rok


Gość Kuba142

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam mały dylemat i problemik moi drodzy. W kole sprężąrki klimy jest łożysko, które od ok. 4 miesięcy podpowiadało mi, że coś nie tak i że trzeba zapewne je wymienić. Nie zrobiłem tego, bo zapomniałem.

W sobotę sprężarka przypomniała sobie o mnie, gdyż koło zaczęło głośno szumieć...mam obawy, że się może kompresor zatrzeć. Dobrze myślę?

 

Będę je wymieniał w sobotę, ale musze dojechać do domu ok. 80km. Pytanie, czy orientujecie się, czy krótszy pasek do tego modelu (bez klimy) będzie pasował na rolki? Chce chwilowo ominąć sprężąrke tak, aby inne podzespoły pracowały a klima się nie kręciła.  Podmieniłbym pasek pod blokiem.

Chyba, że szumienie to nic strasznego i łożysko wytrzyma presje? 

 

Dziękuję za pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi AutoData, tak bym sprawdził czy podejdzie ten pasek. Jak masz kompresor na samej górze to da radę. 

Szedłby tak z pominięciem klimatyzacji (jeśli się mylę to niech koledzy poprawią): 

W katalogu silnik na górze z pominięciem kompresora, drugi niżej z kompresorem: https://opel.7zap.com/pl/car/a04/e/11/1-7/

silnik-wysokoprezny-1.7-dti-d.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprężarka jest na górze, dostęp do niej jest bajeczka. Szukałem w tym katalogu mojego silnika z wersją bez klimy, ale nie znalazłem, hmm. Dzwoniłem do sklepu z częściami i dowiedziałem się, że jest pasek do tego silnika bez klimy, 6 rowków, tyle, ile ma obecny który nachodzi na klime.

Kupie go i ściągne pod blokiem obecny i spróbuje ten drugi założyć, zobaczymy co z tego wyniknie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmierzył (choćby sznurkiem) długość jaka jest potrzebna bez kompresora - ale z założonym paskiem.

Bo może być tak że kupisz pasek ale będzie za krótki albo za długi - wtedy będzie się ślizgał albo nie założysz.

Typ paska to nic innego jak ilość rowków i długość w milimetrach - czyli np "6PK 1400".

Bynajmniej ja bym tak zrobił i wcale nie musi być od astry czy opla.

W wersji AG z klimą i bez paski nie tylko mogą się różnić długością ale też może być inaczej zbudowany napinacz - i podejrzewam że oryginalny pasek z wersji bez klimy dla ciebie będzie za krótki i po prostu go nie założysz. Ale oczywiście mogę się mylić dlatego piszę o pomiarze.

Czyli według mnie najlepsza opcja to zrobić pomiar całego układu paska ale ominąć tylko altek i taki kupić.

Ty masz 6PK1585 - 6PK1590 (takie pokazuje katalog z klimą)  6PK1244 - 6PK1250 bez klimatyzacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pieczone, to teraz mam dylemat. A nie zmierze dzisiaj, bo pracuje do późna.

No nie wiem, może kupie na czuja, to nie majątek.

 

Boje się, że łożysko w klimie nie wytrzyma presji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisałem że tak jest ale że może tak być.

Cóż 1,5m sznurka i dobra czołówka i masz pewność, lepsze to niż stanie gdzieś w szczerym polu i czekanie na pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, jak się zatrze łożysko, to ino siwy dym 

 

PS ogarnąłem sposobem mechanika na czwartek, to mi to łożysko wymieni i nie będę wymieniał paska :)

Dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez Kuba142

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności