Skocz do zawartości

Ukryte menu serwisowe


Gość Mosfet_75

Rekomendowane odpowiedzi

Przy uruchomionym silniku włączam sobie ukryte menu. 3 razy klik i z a 4-tym przytrzymanie, wszystko działa super. Parametr który mnie interesuje w tej chwili najbardziej, to temperatura płynu chłodnicy. Wszystko działa fajnie. Za 14-tym pokazuje przebiegi ale zauważyłem że dopiero wyłączenie zapłonu i wyciągnięcie kluczyka wyłącza ukryte menu. Wszystko dobrze.

Moje pytanie.

Czy można kontynuować jazdę z włączonym menu, ustawionym na temperaturze chłodzenia? Pytam bo nie ma w tych autach wskaźnika temp. tzw. wody, więc mógłbym czasem poobserwować jak się układ grzeje, przy jakiej temperaturze włącza się wentylator, jaki wpływ ma klima na temperaturę w układzie itd. 

Mógłbym spróbować ale boję się że coś się stanie i potem będę sobie pluł w brodę. 

Nie zachęcam do próbowania żeby było jasne, ale może ktoś to już robił.   

Drugie pytanie przy okazji, żeby nie śmiecić forum. Może i durne ale mnie nurtuje.

Na uruchomionym silniku, także podczas jazdy, po jakimś czasie (10min, 2 km przejechane, około) słychać z (chyba) głośniczka komputera 3 szybkie piknięcia. Dźwięk przypomina mi stare fajne zegarki z ustawionym alarmem :-) Podejrzewam że ten sygnał o czymś informuje. Może o tym że już można depnąć? To by było fajne.

Dzięki za odp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu ukryte można także włączać przy wyłączonym silniku, a na włączonym zapłonie. Można też jechać z włączonym menu ukrytym. Można też wrócić do menu standardowego na włączonym silniku i zapłonie (przynajmniej u mnie), ja uruchamiam przyciskiem na prawej manetce kierownicy multimedialnej. Jest tam sporo przydatnych informacji, np.:

-wersja softu i data

-prędkość/obroty samochodu

-napięcie aku i temp. wyświetlacza

-jasność podświetlenia deski rozdzielczej i temperatura chłodziwa

-ilość paliwa w baku, zakres trasy na pozostałym paliwie

-średnie spalanie w bieżącym cyklu jazdy

-liczba dni i przebieg od ostatniego kasowania inspekcji olejowej lub serwisowej (zawsze kasuję po wymianie oleju)

... i sporo innych, które nie wiem, co oznaczają.

A dźwięków o których piszesz nie mam, ale myślę, że może być to związane z funkcją komfortu, możesz mieć ustawione ostrzeżenie o przekroczeniu określonej prędkości, zajrzyj TUTAJ  , na ich stronie także znajdziesz i o  menu ukrytym

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Chodziło mi o to czy mogę latać i kontrolować temperaturę chłodzenia. Dzięki.

Mam wyłączone ostrzeżenie o prędkości. Jest to zupełnie inny dźwięk niż np: otwarcie drzwi przy włożonym kluczyku do stacyjki lub jazda z otwartą klapą bagażnika, co mi się ostatnio zdarzyło :-)

To nie jest takie ważne ale człowiek się zastanawia, co to ku ...rna jest? :-)

Co do obserwacji temperatury chłodzenia to mam kilka pytań ale to chyba w innym temacie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej zamiast "męczyć" menu ukryte, to kupić interfejs i skonfigurować pod swoje potrzeby jakąś apkę i mieć wszystko na widoku. Dodatkowo apkę do screenów i filmików z ekranu telefonu. A jak masz stację multimedialną w samochodzie na androidzie, to nawet nie musisz używać telefonu. Poniżej przykładowe screeny z apki (TorquePro) w mojej konfiguracji. Oczywiście możesz użyć innej apki, np. CarScanner, Piston....

730267007_1003.MenuwtrasienaA1.thumb.jpg.4dfab0c21016dafc8e5581dfc6453076.jpg

1245435030_1003.MenuDPFnawigacjanaA1.thumb.jpg.295ac99689ce4ca57a00014bd54e4e7a.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur...czę, ale zajebista rzecz!

Gzie to kupić, ile kosztuje, jak to podłączyć?

Już to chcę mieć! Na wczoraj najlepiej :-)

Poważnie jestem zainteresowany czymś takim. Zwłaszcza że polatać obecnym autkiem długo. Ile się da.

 

Edit: Znalazłem tematy na forum, sorry za śmietnik.

Edytowane przez Mosfet_75

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U siebie w Corsie D zamontowałem coś takiego. Wcześniej też używałem tego ukrytego menu ale irytujące było to, że przy każdym uruchomieniu trzeba było je włączyć

 

 

IMG_20201201_152159~2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 1.12.2020 o 17:51, majql napisał:

U siebie w Corsie D zamontowałem coś takiego. Wcześniej też używałem tego ukrytego menu ale irytujące było to, że przy każdym uruchomieniu trzeba było je włączyć

 

 

IMG_20201201_152159~2.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności